Zależy Ci na harmonii duszy i ciała? Wypróbuj 5 pozycji jogi, które pomogą Ci się zrelaksowac i pozbyć zbędnego tłuszczyku

Problemy z nadwagą są coraz częstsze i dotykają ludzi w każdym wieku. Jemy w biegu, często przetworzoną żywność, która obciąża organizm. Dodatkowo ograniczony wysiłek fizyczny sprawia, że na brzuchu odkłada się nieestetyczna warstwa tłuszczu. Można się jej pozbyć, przy okazji dbając o harmonię duszy – wystarczy sięgnąć po mądrość ukrytą w sztuce jogi. 

Nadwaga jest niebezpieczna dla organizmu, ponieważ dodatkowo obciąża serce i inne narządy. Nadmiernie przerośnięty tłuszcz brzuszny może być powiązany z chorobami serca, cukrzycą, a nawet nowotworami. Utrzymanie ilości tłuszczu w organizmie na prawidłowym poziomie nie jest więc tylko kwestią estetyki, ale przede wszystkim zdrowia. Zrzucenie nadmiernej tkanki tłuszczowej z brzucha nie jest proste i wymaga systematyczności oraz samodyscypliny. Odchudzanie to złożony proces, a jednym z jego elementów jest ruch, dlatego by osiągnąć zauważalne efekty, należy odpowiednią dietę wspomagać właściwymi ćwiczeniami. Osoby chcące pozbyć się tłuszczu z okolic brzucha, mogą sięgnąć do 5 prostych ćwiczeń z jogi.

Uwaga! Aktywność fizyczna zawsze powinna być dostosowana do stanu zdrowia osób ćwiczących!


Joga pozwala zrzucić zbędne kilogramy.

joga-1


Pozycja kobry  (Bhujang asany)

Pozycja kobry jest bardzo dobrym ćwiczeniem dla osób chcących wzmocnić mięśnie brzucha, pleców oraz uelastycznić kręgosłup. Aby wykonać pozycję kobry, należy położyć się na brzuchu, dłonie skierować do przodu, położyć je pod barkami. Nogi powinny być ułożone blisko siebie, a grzbiety stóp dociśnięte do podłogi. Ściągnąć kość ogonową tak, aby kość łonowa wbijała się w matę. Podczas wdechu podnieść klatkę piersiową, używając mięśni pleców (nie rąk, które są tylko podparciem), wzrok pozostawić skierowany w dół. Czas trwania w pozycji to 30 sekund, w tym czasie należy wyciągać kręgosłup ku górze podczas każdego wydechu.

joga-2


Pozycja łuk (Dhanurasana)

Dzięki wykonywaniu pozycji łuku można wzmocnić tzw. mięśnie rdzenia, czyli brzucha i dołu pleców oraz poprawić elastyczność ciała, a także pobudzić układ trawienny.
Ćwiczenie rozpoczyna się od położenia się na brzuchu twarzą do ziemi. Następnie należy zgiąć kolana i przyciągnąć pięty do pośladów. Kolejnym krokiem jest pochwycenie dłońmi kostek nóg, w taki sposób, by kolana nie były rozstawione bardziej niż na szerokość bioder. Podczas wdechu dochodzi do uniesienia klatki piersiowej. Ciało utworzy wtedy formę łuku, gdzie cięciwę stanowi linia rąk. Podczas ćwiczenia mięśnie brzucha powinny pozostać napięte i to one powinny stanowić punkt podparcia. Utrzymanie pozycji trwa do 15 sekund, po tym czasie na wydechu ciało rozluźnia się, czyli opada klatka piersiowa. Dłonie nadal trzymają kostki (zwolnienie stóp następuje po wykonaniu wszystkich serii ćwiczenia). W przypadku trudności z dosięgnięciem do kostek można użyć szarfy, która skróci ten dystans.

joga-3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : viralsection.com

Reply