5 złych nawyków, które nas dołują oraz przeszkadzają w osiąganiu sukcesów. Jeśli chcesz być szczęśliwy, lepiej je zmień

Wszystko co człowiek robi, wpływa na jego samopoczucie.

Wypełnianie codziennych obowiązków sprawia, że popadamy w rutynę. Dzień staje się podobny do dnia i nie dostrzegamy, jak pewne zachowania stają się nawykami, których trudno się wyzbyć. Niestety nie wszystkie codzienne przyzwyczajenia są dobre, ponieważ mogą stopniowo obniżają jakość naszego życia.

Psychologowie od terminem nawyku rozumieją zautomatyzowaną czynność, nabytą w drodze ćwiczeń, zaś socjologowie nawykiem określają zachowanie jednostki bądź grupy, które jest wykonywanie bezrefleksyjnie (rutynowo), co pomaga utrzymać harmonię między ludźmi. Za czas potrzebny do nabycia jakiegoś nawyku, uznaje się okres od 30 do 70 dni.

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak pewne nawyki wpływają na ich samopoczucie, a niestety pewne drobne zachowania mogą skutecznie obniżać samoocenę, demotywować do działania i osłabiać motorykę całego organizmu. Listę takich 5 nawyków, które najczęściej blokują ludzi przed osiągnięciem sukcesu i wewnętrznej harmonii, prezentujemy w dalszej części artykułu.


1. Nieszanowanie własnych obietnic

Kiedy składamy obietnicę drugiej osobie, to pragniemy jej dotrzymać, ponieważ nie chcemy nikogo zawieść oraz wyjść na osobę niesłowną. Zupełnie inaczej jest z obietnicami składanymi samemu sobie: łatwo z nich rezygnujemy, gdyż o porażce i złamaniu danego słowa wiemy tylko my. Nie dotrzymując własnych obietnic, pokazujemy innym ludziom nie tylko nasz brak silnej woli, ale również to, że sami siebie nie szanujemy i lekceważymy jako człowieka.

Więcej o złych nawykach, które źle na nas wpływają, przeczytacie na kolejnej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : mediamag.am

Reply