6 super brudnych przedmiotów, które codziennie dotykasz. Lepiej na nie uważaj

Większość ludzi lubi czystość i prządek, ale niekoniecznie przepada za sprzątaniem. Niestety bakterie i brud same nie znikną i codziennie trzeba poświęcać czas na ich usuwanie. Sprzątając nie można zapominać o przedmiotach codziennego użytku, bo to one są największą wylęgarnią szkodliwych drobnoustrojów. 

Ścieranie kurzu, szorowanie wanny, zmywanie naczyń, pastowanie podług czy mycie okien to oczywiste czynności przy sprzątaniu. Niestety wiele osób zapomina, że od czasu do czasu trzeba wyczyścić też rzeczy, które są w ciągłym użytku. Często zapominamy o nich, bo sięgając po nie kilka razy dziennie, kurz nie ma szans się na nich zgromadzić, przez co wydają się stosunkowo czyste. Niestety to tylko pozory, bo tak naprawdę są zagrożeniem dla zdrowia. Listę właśnie takich przedmiotów znajdziesz poniżej, więc jak najszybciej polecamy je wyczyścić.


the-dirtiest-items-p


1. Telefon komórkowy

Z komórek korzystamy nieustannie i to w różnych miejscach: w pracy, szkole, na ulicy, w środkach komunikacji miejskiej czy w sklepach. Wszędzie w tych miejscach gołymi rękami dotykamy bardzo niehigienicznych miejsc np. klamek, a później obsługujemy telefony. W tej sposób różne bakterie dostają się na jego powierzchnię, którą następnie przykładamy do twarzy.

the-dirtiest-items-3


Prof. Joanna Verran z Manchester Metropolitan University ostrzega, że komórki to świetnie środowisko dla rozwoju baterii, gdyż zazwyczaj trzyma się je w ciepłym miejscu oraz gromadzi się na sobie nasz naskórek czy pot, które są pożywką dla mikrobów. Na telefonie komórkowym potrafi być kilka razy więcej bakterii niż na na desce klozetowej, co powinno być najlepszą zachętą do częstego czyszczenia telefonu.

Co jeszcze w naszym najbliższym otoczeniu jest zatrważająco brudne? Odpowiedź znajdziecie na kolejnych stronach artykułu. 

the-dirtiest-items-4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : medonet.pl

Reply