6 zachowań, które unieszczęśliwiają ludzi – wyeliminuj je z życia już dziś

Człowiek zawsze żyje w społeczności, jednak nie zawsze potrafi zbudować z nią dobrą relację.

Relacje, które budujemy, wpływają na nasze codzienne życie i nie zawsze na plus. Są ludzie, którzy potrafią wykorzystywać innych. Dzieje się tak, ponieważ ludzie nie zawsze wiedzą, że dobry kontakt z innymi nie musi być okupiony rezygnowaniem z tego, co się samemu lubi i chce. Czas i energia, którą się poświęca innym, nie zawsze jest dobrze odbierana.

6 zachowań, które unieszczęśliwiają ludzi - wyeliminuj je z życia już dziś

Dlatego warto zastanowić się i spojrzeć szczerze na swoje zachowanie i sprawdzić, czy przypadkiem nie dajesz się wykorzystywać. Dobre relacje ze znajomymi, sąsiadami czy członkami rodziny są bardzo ważne, ale nie mogą zbyt drogo kosztować. Warto skupić się czasem na sobie, zaufać swoim przekonaniom i przewartościować relacje z innymi.

6 zachowań, które unieszczęśliwiają ludzi - wyeliminuj je z życia już dziś

6 destrukcyjnych zachowań, które unieszczęśliwiają

1. Nie umiesz odmawiać

Kiedy na twojej liście ty sama jesteś na najdalszej pozycji, nie jest dobrze. Pomagasz, konsultujesz, opiekujesz się i pędzisz, gdy ktoś cię potrzebuje. Zapytaj się szczerze, co te osoby zrobiły dla ciebie. Zadbaj o to, by twoje zdanie i twoje potrzeby były na pierwszym miejscu. Doceń siebie i szanuj swój czas, oczywiście nie zamykaj się na innych i pomagaj. Jednak przemyśl, czy ktoś, kto dzwoni tylko wtedy, gdy cię potrzebuje, jest twoim przyjacielem.

6 zachowań, które unieszczęśliwiają ludzi - wyeliminuj je z życia już dziś

2. Szukasz aprobaty

Wszystkie twoje decyzje są podyktowane tym, co mogą sobie pomyśleć inni. Robisz wszystko, tak by zadowolić innych, choć samemu nie czujesz z tego powodu szczęścia. Jeśli zrobisz coś po swojemu, czujesz, jakbyś zrobił coś złego. Powinieneś zdecydować, co dla ciebie jest ważne, zamiast szukać aprobaty u innych, pomyśl, co samemu chcesz osiągnąć i zajmij się tym. Zaufaj sobie, swoim bliskim, którzy są przy tobie nie tylko, gdy jest dobrze.

6 zachowań, które unieszczęśliwiają ludzi - wyeliminuj je z życia już dziś

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply