6 foux pas, które popełniamy na co dzień, nie mając o tym pojęcia

Zasad dobrego wychowania jest tak wiele, że często nie mamy pojęcia, że coś robimy nie tak.

Większość ludzi uważa za istotne zachowanie się zgodnie z zasadami życia społecznego i dobrego wychowania. Niektórzy uznają to za staroświeckie, jednak takie zasady pomagają nam regulować życie społeczne i wybawiają nas od zażenowania i niepewności, co można a co nie. Wychowując się w danej kulturze, wierze i prospołeczności poznajemy te zasady.

Nie wszystkie zasady są oczywiste i jednoznaczne. Coś, co przyjmujemy za pewnik możne okazać się wpadką. Często dowiadujemy się po fakcie, co powinno się w danej sytuacji zrobić i co powiedzieć. Jednak postępowanie zgodnie z zasadami i ich znajomość świadczy o nas samych, dlatego warto edukować się w tym zakresie i nie bać, sięgać po rady osób, które na co dzień zajmują się protokołem i sposobami zachowania.

6 zachowań, które błędnie zaliczamy do kulturalnych

1. Przepuszczanie kobiet w drzwiach do windy

Ogólnie uznaje się za eleganckie puszczanie kobiet przodem, jednak inaczej jest w przypadku windy. Winda jest potencjalnie niebezpiecznym miejscem, zatem to mężczyzna powinien wejść pierwszy. Osoba, która jest najbliżej drzwi, pierwsza ją opuszcza, niezależnie, czy jet to kobieta czy mężczyzna.

2. Mówienie: „Na zdrowie” po kichnięciu

Taki zwrot można zastosować wobec znajomych i rodziny. Kiedy kichnie obca osoba, powinno się nie zwracać na to uwagi. Jest to uznawane za nieeleganckie zwracanie na kogoś uwagi. Można ewentualnie zaproponować komuś chusteczkę, ale nic ponadto.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply