6 sposobów na za ciasne buty, które powinna znać każda kobieta

Chyba każdej kobiecie zdarzyło się kupić piękne i super modne buty, które w domu okazały się przyciasne, niewygodne i wszędzie obciskały. Większość pań chowa takie niedanie zakupy na dno szafy, ale niepotrzebnie, bo każdy but można nieco „rozluźnić”.

Nie ma butów idealnych. Każdy but musi się dopasować do stopy, która odpowiednio ugniecie jego wnętrze. Zanim jednak do tego dojdzie, nowe obuwie może nieźle dokuczyć człowiekowi, obgryzając mu pięty i ściskając palce. By szybciej dopasować bucik do nogi lub go nieco rozciągnąć, można zastosować jeden z poniższych sześciu trików.


stretching-shoes-p


Trik 1 Uporczywe noszenie

Czasami najprostsze metody są najlepsze i podstawowym sposobem na ciasne buty jest ich rozchodzenie. Buty należy nosić w domu cały czas, nawet siedząc przed telewizorem warto je mieć na nogach. Dzięki temu skóra obuwia powoli rozciągnie się i ułoży na stopie. Jeśli jednak ten prosty trik nie sprawdzi się, trzeba zastosować następny.

stretching-shoes-6


Trik 2 Lodowa terapia

Aby uelastycznić skórę buta można potraktować go niską temperaturą. Do woreczków ze szczelnymi zamknięciami należy wsypać lód i włożyć do obuwia. Co 10 minut należy sprawdzać efekt zmiękczenia skóry i próbować dopasowywać but do stopy.

Kolejne 4 triki opisujemy na drugiej stronie artykułu. 

stretching-shoes-3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.


źródło : brightside.me


Reply