6 sygnałów, że wychowałeś się w toksycznym środowisku. Nawet nie wiesz, ile w Twym życiu popsuli rodzice

Rodzina powinna być dla nas oparciem, a rodzice życiowymi mentorami.

Opiekunowie są stworzeni do tego, by wspierać swoje pociechy. Mają być dla nich oparciem i silnym ramieniem. Tłumaczyć to, co niezrozumiałe, nagradzać, a kiedy trzeba również karcić. Muszą łączyć ze sobą cechy przyjaciół i wymagających nauczycieli. Rola rodzica to chyba najtrudniejsza z życiowych profesji, w jaką wcielają się ludzie.

 

Wychowane dzieci tak, by wyrosły na dobrych, wartościowych ludzi nie może być proste. To ogromna odpowiedzialność. Społeczeństwo jest tego coraz bardziej świadome, stąd pary znacznie później decydują się na dzieci. Nie sposób jednak oprzeć się wrażeniu, że niektórzy powinni mieć prawny zakaz posiadania potomstwa. Opiekunowie ci, zamiast wychowywać, mieszają dzieciom w głowach.

 

Z takimi rodzicami nie sposób się dogadać. Ich pociechy, choć młode i niedoświadczone same muszą radzić sobie w życiu. Niejednokrotnie to właśnie one biorą na siebie odpowiedzialność. Muszą być tymi dorosłymi i mądrzejszymi. Bawić się w niańki własnych rodziców, którzy nie dość, że nieporadni są roszczeniowi i toksyczni. Może i Wy czujecie się ciągle czemuś winni i nie macie pojęcia, jak rozmawiać ze swoimi rodzicami? Sprawdźcie koniecznie, czy aby nie wpędzili Was w poczucie winy świadomie.

Czytajcie dalej na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : rebelcircus.com

Reply