6 zachowań w związku, które mylnie bierzemy za toksyczne. To dało mi do myślenia

John Gottman to emerytowany psycholog, który uważany jest za ojca psychologii bliskich związków.

Niemal cała jego aktywność zawodowa była skupiona wokół małżeństw i związków. Gottmana ciekawiła głównie stabilność małżeńska. Mechanizmy związków badacz poznawał od środka, obserwując relacje między partnerami i wyciągając konkretne wnioski. Niektóre z nich postawią na głowie wasz światopogląd, a przynajmniej dadzą wam do myślenia.

Zachowania i sposoby myślenia, które znajdziecie w tym artykule, są błędnie uważane za toksyczne, tymczasem występują w każdym zdrowym związku. Zanim więc uznacie swoją relację za skazaną na porażkę, zapoznajcie się z tym, co radzi ekspert. Ma 40 lat doświadczenia w związkach więc musi wiedzieć więcej od was.

6 zachowań w związku, które mylnie bierzemy za toksyczne

1. Nie wszystkie konflikty muszą zostać rozwiązane 

Idea, że ​​pary muszą się komunikować i umieć porozumieć we wszystkich sprawach jest mitem. W swej pracy Gottman spotkał tysiące szczęśliwych par, które przez lata walczyły ze sobą, o jedną, dwie sprawy, w których nie mogły dojść do porozumienia. Wiele związków rozpadło się też na jego oczach, tylko dlatego, że partnerzy chcieli ze wszelkich sił dojść do porozumienia, a gdy im się udało, doszli do wniosku, że oprócz zgody w tej jednej kwestii nie łączy ich już nic innego.

Prawda jest taka, że ​​próba rozwiązania konfliktu może powodować więcej problemów niż rozwiązywać. Niektóre bitwy po prostu nie są warte walki. Czasami optymalną strategią relacji jest „żyj i pozwól żyć” – mówi Gottman.

Więcej porad eksperta znajdziesz na na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : welt.de, theusualroutine.com

Reply