6 złotych zasad szczęśliwego życia, według Michelle Obamy. Uważa, że dzięki nim każdy może poczuć radość życia

Porażki są szansą na okazje do nauki

Michelle zwraca uwagę, że ludzie powinni się wspierać i nie piętnować za porażki. Każdemu one się zdarzają, mniejsze lub większe, bardziej znaczące i te, o których pamiętamy zaledwie chwilę, ale ważne jest, by się nie poddać, by porażkę tez umiejętnie wykorzystać. Nie ma sensu jej rozpamiętywać, tylko wyciągnąć wnioski i podnieść się. Rozpamiętywanie porażki sprawia, że jesteśmy coraz słabsi i boimy się podejmować decyzje.

Nie daj sobie wmówić wad i opierać się na stereotypach

Jako czarnoskóra dziewczyna z robotniczej rodziny nie miała łatwo na prestiżowych uczelniach. Początkowo wykładowcy nie odnosili się do niej dobrze, sugerując, że nie jest to miejsce dla takiej dziewczyny jak ona. Jednak ona się nie poddała, pracowała nad swoim sukcesem, pokazała, że czas by oceniać ją za naukę i wartości, jakie wyznaje, a nie pochodzenie. Nie warto opierać samooceny o zdanie ludzi, którzy operują tylko stereotypami i ograniczeniami.

Poznaj własną wartość i nie przepraszaj za to kim jesteś

To bardzo często krzywdzące, że ludzie oceniają innych z powodu pochodzenie, koloru skóry czy majątku. Michelle podkreśla, że warto zrozumieć, że to, że ktoś coś o nas mówi, czy pisze, wcale nic nie mówi o nas samych. Nie warto się przejmować tym, co mówią inni. Obama twierdzi, że wielokrotnie czytała w internecie nieprzyjemne treści na swój temat. Początkowo była wściekłą i cierpiała z tego powodu, lecz z czasem zrozumiała, że jej zamartwianie się nie zmieni podłego charakteru obcych ludzi. Będą mieć tylko z tego satysfakcję! 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply