7 etapów w drodze ku prawdziwej miłości. Gdyby ludzie mieli świadomość ich istnienia, wiele związków zostałoby uratowanych

„Miłość – pożywienie zgłodniałego, woda czysta spragnionego, słońce człowieka zziębniętego, nieodzowna energia życia…” – Michel Quoist.

Człowiek nosi w sobie naturalną potrzebę kochania i bycia kochanym. Niestety zbudowanie prawdziwego uczucia jest zadaniem dość trudnym, które przerasta wiele osób. Część ludzi myli miłość z zauroczeniem czy pożądaniem, a gdy te gasną, pozostaje pustka.

 

Nie ma jednej uniwersalnej recepty na udany związek, oprócz tej, że powinien się on opierać na szczerym uczuciu. Ale jak rozróżnić miłość od zauroczenia? Kiedy można mówić o tym, że zakochanie przerodziło się w kochanie? Wiedza na ten temat może uratować nie jedną relację.

Budowanie związku odbywa się na kilku etapach i dopiero po przejściu wszystkich z nich, można powiedzieć, że tworzących go ludzi łączy prawdziwa, szczera i trwała miłość. Poznajcie wszystkie te etapy, sprawdźcie, na którym aktualnie jest wasza relacja, a także nauczcie się rozróżniać brak uczuć od przejściowych kłopotów.

 

7 etapów budowania prawdziwej miłości

 

1. Etap cukierkowy. Czas trwania około 18 miesięcy

Ciało człowieka podczas stanu zakochania wytwarzana różne hormony, które między innymi pomagają zobaczyć świat w jasnych barwach. Ludzie na tym etapie są niejako zadurzeni, dlatego nie dostrzegają nawet tego, co innym wydaje się oczywiste (najczęściej pomniejszają wady partnera). W tym okresie nie powinno się podejmować brzemiennych w skutki decyzji, ponieważ gdy działanie hormonów osłabnie, mogą się okazać niewłaściwe.

Więcej o etapach budowania miłości znajdziecie na drugiej i trzeciej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : positivno.me

Reply