7 nawyków bogatych ludzi, które warto skopiować do swojego życia. 3 zadziwił mnie najbardziej

Nasze wyobrażenia o bogatych ludziach bardzo często mijają się z prawdą.

Myślimy stereotypami. Nadal wydaje nam się, że milionerzy musieli te pieniądze ukraść i wcale nie dorobili się ich uczciwą pracą. Tymczasem bardzo często wystarczył wspaniały pomysł i jeszcze lepsze wprowadzenie go w życie. Najlepszym przykładem na to jest Mark Zuckerberg.

Wiele osób mocno krytykuje Facebooka za jego politykę, blokowanie treści prawicowych, czy ucinanie „zasięgów” np. małym firmom, które tracą przez to klientów. Nie sposób nie zgodzić się jednak ze stwierdzeniem, że w swoim czasie platforma była prawdziwą innowacją. Jej wynalezienie skróciło znacznie dystans między ludźmi i sprawiło, że świat prawdziwie i do reszty stał się globalną wioską.

Podobnych, wyprzedzających swe czasy wynalazków i technologii w dziejach ludzkości było całe mnóstwo. Ich twórcy niekoniecznie byli wielkimi ludźmi. Mieli po prostu dobry pomysł, zacięcie i potrafili podporządkować swe życie swojemu celowi. Nie rozpraszali się tym, co nieważne i praktykowali tych 7 zasad:

Nie starają się nikomu zaimponować

Przywykliśmy do porównywania się z innymi. Konkurujemy z sąsiadami, chcemy być lepsi i mieć więcej. Kiedy sąsiad, czy znajomy kupuje nowy samochód, zazdrościmy i zaczynamy odkładać na jeszcze lepszy. Choć bardzo często gardzimy bogaczami i tak pragniemy im udowodnić, na co nas stać. Ludzi bogatych nie obchodzi stan konta sąsiada. Nie tracą czasu i energii na porównania i plotki. Skupiają się na sobie. Własnym samopoczuciu i celach.

Więcej znajdziesz na następnych stronach.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : fabiosa.com

Reply