7 nieoczekiwanych rzeczy, które potrafią wyczuć psy. Wiedzą o nas więcej niż my sami

Zmysł węchu nie tylko rozpoznaje zapachy, ale także pomaga ludziom smakować potrawy.

Węch szybko analizuje i przekazuje do mózgu informacje, charakterystyczne zapachy pomagają człowiekowi odróżnić, co może go zatruć, a co nadaje się do zjedzenia. Równocześnie z analizą zapachu pojawiają się pozytywne lub negatywne emocje. Jednak w porównaniu z wieloma zwierzętami, nasz węch jest bardzo słaby.

Psy mają ponad 10 000 silniejszy węch niż ludzie. Ich zdolności i chęć współpracy jest wykorzystywana przez wiele służb, do szukania zaginionych, narkotyków czy wykrywania innego przemytu. Psi węch potrafi wyłapać zapachy, które dla człowieka są niemożliwe do zauważenia. Dlatego ich pomoc jest nieoceniona. Co ciekawe, psy potrafią wyczuć zapachy, których się nie spodziewamy i dzięki temu mogą wykryć chorobe właściciela, nim uda się to zdiagnozować lekarzom.

Zmiana poziomu glukozy we krwi

Badania wskazują, że pies jest w stanie wyczuć spadek ilości cukru we krwi. Mogą to poznać po pocie człowieka, taka umiejętność może być kluczowa dla człowieka z cukrzycą. Co ciekaw, psy potrafią analizować i zauważać zmiany zachowania człowieka i wyłapywać zagrożenie. Psy mogą ostrzegać przed niebezpiecznym spadkiem cukru czy pocieszać właściciela, gdy ten jest zestresowany.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply