Jakie tajemnice skrywa kosmos? Zobaczcie 7 dziwnych rzeczy, które zaobserwowano na Marsie!

Kosmos jest wielką tajemnicą, której człowiek nigdy w całości nie odkryje. Jednak i tak próbuje dowiedzieć się jak najwięcej na jego temat i rozwiązać dręczącą go od wieków zagadkę: czy jesteśmy sami we wszechświecie? 

Eksploracja przestrzeni kosmicznej czasem przynosi zaskakujące okrycia, których interpretacja nie jest jednoznaczna. Czasami perspektywa z jakiej wykonano zdjęcia planety, może zakłamywać rzeczywistość, dlatego trzeba ostrożnie odczytywać to, co się na nich znajduje. W niektórych przypadkach jednak trudno mieć wątpliwości, ponieważ zarejestrowane przedmioty są dość dobrze widoczne. Serię intrygujących zdjęć, które wywołują liczne dysputy, wykonano na Marsie. Zrobione tam fotografie pokazują obiekty, które ludzie znają, ale i obecność w kosmosie jest bardzo zaskakująca. Skąd więc wzięły się na Czerwonej Planecie?


Obiekt numer 7 – łyżka

Wśród odłamków skalnych widać przedmiot, który wyraźnie swym kształtem przypomina naszą łyżkę. Dodatkowo zdaje się on lewitować. Być może to tylko skała, dziwnie uformowana przez wiatr, ale podobieństwo do sztućca jest niezaprzeczalne, więc pytania czy jest to dzieło myślącej istoty, są naturalne.

mars-1


Obiekt numer 6 – tajemnicza kobieta

Na zrobionym przez łazika zdjęciu widać sylwetkę kobiety. Jedni uważają, że jest to duch, inni twierdzą, że jest to pomnik stworzony przez cywilizację, która tu niegdyś żyła. Sceptycy natomiast postulują, że jest to przypadkowy tuman pyłu.

mars-2


Obiekt numer 5 – rozbity statek

Na powierzchni Marsa widać coś, co przypomina statek powietrzny, np. niszczyciela z filmu „Gwiezdne Wojny”.  Oczywiście badacze kosmosu nie dysponują dowodami bezsprzecznie rozstrzygającymi co to jest, dlatego dyskusje na temat obiektu wciąż się toczą.

mars-3


Obiekt numer 4 – kamienny krąg Marshenge

Stonehenge to kamienny obiekt znajdujący się na Ziemi, którego pochodzenie wciąż nie jest jasno wyjaśnione. Na fotografiach z Marsa widać bardzo podobną konstrukcję, którą nazwano Marshenge. Tworzą ją skały ułożone w okrąg, a całość wydaje się wznosić na lekkim pagórku. Być może to, co widzimy jest tylko dziełem erozji skał i podmuchów wiatru, ale zwolnicy teorii o UFO twierdzą, że to celowo zagospodarowana przestrzeń, np. miejsce pochówku zmarłych.

mars-4

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : www.youtube.com

Reply