7 oznak, że twoim życiem rządzi lęk i to on decyduje za ciebie

5.  Bezsenność

Mimo późnej pory, zmęczenia i ciepłego kocyka nie potrafisz zasnąć. Istnieje wiele czynników, które powodują bezsenność, jednak lęki są na wysokim miejscu. Ludzie, którzy ciągle się o coś martwią, wciąż zmagają się z dniem i go analizują, są pełni lęków.

6. Zawsze wszystko sprawdzasz kilka razy

Wychodzisz z domu i martwisz się, czy zamknąłeś drzwi? A twój lęk jest tak wielki, że musisz jechać i to sprawdzić? Wracasz i myślisz, czy wyłączyłeś żelazko, wodę czy gaz… Kiedy w twoim umyśle wciąż powstają najczarniejsze scenariusze, nie licz na to, że będziesz mieć spokojny dzień. Staraj sie opanować i zastosować techniki ułatwiające zapamiętanie czy wykonałeś daną czynność.

7. Pytasz innych o radę

Kiedy samemu nie jesteś zdolny do żadnej decyzji, ciągle kogoś się radzisz, najprawdopodobniej zmagasz się z dużymi lękami. Nie chodzi tu o to, że poradzisz się znajomego w sprawie kupna auta, ale kiedy rozsyłasz do wszystkich informacje, nie potrafisz samemu kupić koszuli czy spodni. Ciągłe szukanie aprobaty i pomocnej dłoni jest oznaką lęków, a także niskiej samooceny.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me


Reply