7 powodów, dla których rozwód jest lepszy niż nieudane małżeństwo. Nie trać czasu ze złą osobą

Kiedy się pobieramy, jesteśmy pewni, że w końcu znaleźliśmy „osobę na całe życie”.

Niestety, statystyki pokazują bardzo różne wyniki eksperymentu zwanego ślubem. Mniej więcej jedno na cztery małżeństwa kończy się rozwodem. I choć czasami trudno przyznać, że twoje „szczęśliwe na zawsze” po prostu nie działa, nie powinieneś czuć się źle, ponieważ jest wiele dobrych rzeczy, które rozwód może wnieść do twojego życia.

1. Zyskasz szansę na znalezienie właściwej osoby

Kiedy jesteś w związku małżeńskim, nieświadomie starasz się trzymać z dala od płci przeciwnej, aby nie dawać partnerowi powodów do zazdrości. W ten sposób przegapisz wiele okazji do poznania niesamowitych ludzi, z którymi możesz się zaprzyjaźnić. Nie jest źle, gdy jesteś żonaty i szczęśliwy. Ale jeśli uważasz, że twoje małżeństwo jest coraz mniej zgrane i udane, rozwód może pomóc ci znaleźć odpowiedniego partnera na przyszłość.

Po nieudanym małżeństwie zyskasz mnóstwo doświadczenia. Będziesz wiedział, jakie wady u partnera na dłuższą metę będą cię denerwować. Niektóre badania pokazują nawet, że osoby, które ponownie zawarły związek małżeński, rzadziej się rozwodzą, ponieważ lepiej się znają i są pewni tego, czego szukają u partnera.

2. Będziesz mógł poświęcić energię na rozwój osobisty

Jeśli pozostaniesz w niezdrowym małżeństwie zbyt długo, twoja emocjonalność i samopoczucie bardzo na tym stracą. Ten odrętwiały ból, sprawi, że poczujesz się zagubiony. Pamiętasz swoje stare hobby lub rzeczy, które dawały ci przyjemność dawno temu? Czy twój małżonek wspiera cię w twoich decyzjach? Czy teraz lubisz swoje życie? Jeśli odpowiedzi na te pytania brzmią „nie”, być może nadszedł czas, aby wprowadzić pewne zmiany w życiu osobistym.

Nieudane małżeństwo może uniemożliwić ci robienie tego, co chcesz robić w życiu, uprawiać hobby, czuć się szczęśliwym. Po rozwodzie będziesz mógł w końcu przestać wkładać całą swoją energię w związek, który „nie działa” i wykorzystać ją na samorozwój.

3. Poczujesz się szczęśliwszy

Kiedy odejdziesz, stracisz współmałżonka, ale w zamian zyskasz szczęście. Życie jest zbyt krótkie, by marnować je z ludźmi, którzy do nas nie pasują i z którymi łączą nas bardzo kruche więzy. Jeśli twoje małżeństwo cię nie uszczęśliwia, bądź zdecydowany i podejmij odważne kroki, by to zmienić. 

Oczywiście rozwód będzie trudny i prawdopodobnie bolesny, ale pomoże ci rozpocząć nowy rozdział w życiu, bardziej niż pewne, że bardziej pasjonujący niż poprzedni. Badania pokazują w końcu, że zarówno mężczyźni, jak i kobiety czują się lepiej ciągu maksymalnie 5 lat po zakończeniu małżeństwa, ponieważ są szczęśliwsi i bardziej zadowoleni ze swego życia.

Czytaj dalej na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply