7 psychologicznych faktów o stresie i pewności siebie, które zmienią twoje podejście do tych zagadnień

Wiele osób zastanawia się, dlaczego nie mają takiej siły do walki ze stresem, jak ludzie których znają.

Wynika to bardzo często z nieznajomości samego siebie i tego, co kogo motywuje, co wpływa na jego zachowanie. Co roku powstaje mnóstwo publikacji i tekstów, które mają na celu pomóc ludziom zrozumieć, co siedzi w nich samych. Jak sobie radzić z własną psychiką, a także z innymi ludźmi. Grube książki o psychologii są nie dla wszystkich zrozumiałe, co innego ciekawostki i wnioski, które z przyjemnością przeczyta każdy.

Podstawowa wiedza z zakresu psychologii pomaga w codziennym życiu, zauważenie sygnałów, jakie dają nam inni, a także poznanie własnych motywacji bardzo pomaga. Lepsza komunikacja z innymi daje nam pewność siebie, a ta działa korzystnie na wszystkie aspekty życia. Co ciekawe, nie tylko pozwala prowadzić ustabilizowane, ale też zdrowsze życie.

Poznaj 7 ciekawych psychologicznych faktów, które pomogą zmienić ci życie.

1. Pewność siebie jest ważniejsza niż wygląd

Szeroko zakrojona badania dowiodły, że pewność siebie u mężczyzn jest dużo ważniejsza w oczach kobiet niż ich wygląd zewnętrzny. Pewność siebie, elokwencja i szarmanckie zachowanie sprawia, że mężczyzna staje się znacznie atrakcyjniejszy. Okazuje się, że związek, w którym to kobieta jest atrakcyjna, a mężczyzna przeciętny ma dużo większe szanse na powodzenie, niż ten gdzie mężczyzna jest atrakcyjny a kobieta przeciętna. Wszystko rozbija się o pewność siebie i poczucie własnej wartości.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply