7 rodzajów toksycznych partnerów, którzy niszczą życie. Z nimi nie zbudujesz dobrego związku

Partner może uskrzydlać i dodawać sił, ale może też skutecznie skrzydła podcinać.

Z początku zawsze jest dobrze, przymyka się oko na wady drugiej osoby. Na początku także o wielu sprawach decydują hormony, człowiek zakochany jest jak chory, nie dostrzega bardzo wielu rzeczy lub je bagatelizuje. Nie ma w tym nic złego, bo zakochanie to piękny stan. Jednak warto zachować, choć trochę zdrowego rozsądku, bo można zmienić swoje życie i to na gorsze.

Związki są dla ludzi ważne, dla nich potrafią się zmieniać, iść na ustępstwa, pracować nad sobą. Niestety są także osoby, które nie widzą w sobie nic złego, a potrafią niszczyć i powoli uzależniać od siebie drugą osobę. Toksyczni partnerzy nie tylko niszczą daną osobę, będąc z nią w związku, ale zostawiają trwałe ślady. Często z tych związków nie można się uwolnić i tkwi się w nich, dostrzegając, jak są złe. Ważne jest, by pamiętać, że toksyczną i wyniszczającą osobą może być zarówno mężczyzna, jak i kobieta. Stereotyp, że tylko mąż bije i pije, można włożyć między bajki.

7 rodzajów toksycznych partnerów, którzy niszczą życie

1. Nałogowiec

Człowiek potrafi się uzależnić dosłownie od wszystkiego – alkoholu, narkotyków, ale też jedzenia czy seksu. Warto zwrócić uwagę na niepokojące sygnały. Zwłaszcza kiedy dana osoba nie może czegoś zrobić, jeśli np. rezygnujecie wieczorem z alkoholu, a ona jest zła, rozdrażniona i nie potrafi rozmawiać, jest to znak, że ma problem z alkoholem. Podobnie będzie w przypadku innych uzależnień. Życie z osobą uzależnioną to nie sielanka, to walka o siebie i o nią, zastanów się, czy jesteś na to gotowy i temu chcesz poświecić życie. Pamiętajcie, tak samo, jak mężczyźni, uzależnione mogą być też kobiety.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply