7 rodzajów toksycznych partnerów, którzy niszczą życie. Z nimi nie zbudujesz dobrego związku

2. Przemocowiec

Zarówno mężczyzna, jak i kobieta mogą okazać się tego typu toksyczną osobą. Nas początku jest miło, taka osoba jest uprzejma, miła i kochająca. Z czasem to się zmienia, kiedy wie, że przejęła kontrolę nad życiem drugiej osoby, zaczyna się przemoc psychiczna i fizyczna. Jak się tego ustrzec? Wystarczy zapytać o byłego partnera czy partnerkę. Jeśli ta osoba mówi o niej tylko źle, wie co się u niej dzieje, bo chciałaby mieć dalej kontrolę, jest krytykancka i zazdrosna jest to sygnał, że w tym związku nie czeka cię nic dobrego.

7 rodzajów toksycznych partnerów, którzy niszczą życie. Z nimi nie zbudujesz dobrego związku

3. Narzekacz

Każdy czasem ma gorszy dzień i ponarzeka na pracę, zajęcia czy korki. Jednak osoba, której cięgle coś nie pasuje, ciągle szuka dziury w całym, jest nie do życia. Nie potrafi być szczęśliwa, ciągle wszystko jest źle. Wciąż jest ofiarą, bo ktoś jej ukradł posadę, bo gdyby coś… Wszyscy są winni tylko ona poszkodowana. Najlepiej z taką osobą rozprawić się za pomocą humoru i niezwracania uwagi na jej narzekanie. Taka osoba potrzebuje słuchacza, wiec, gdy go nie będzie miała, szybko znajdzie sobie nową ofiarę.

4. Dorosłe dziecko

Pielęgnowanie wewnętrznego dziecka ma swoje zalet, ratuje człowieka przed zgorzknieniem, pozwala odkryć świat na nowo. Jednak związek z osobą, która zachowuje się, jakby miała 15 lat, sprawi jedynie, że partner będzie musiał przyjąć rolę rodzica. Oczywiście, czasem każdy boi się poważnego życia, ale nie da się przed nim uciekać. Jeśli dorosłemu facetowi mama robi pranie, dba o płacenie za telefon i kupuje gry… to niestety mentalnie ma on 12 lat. Podobnie jak kobieta, która uważa, że portfel tatusia jest odpowiedzią na wszelkie jej zachcianki. Zamiast partnerem staniesz się opiekunem.

7 rodzajów toksycznych partnerów, którzy niszczą życie. Z nimi nie zbudujesz dobrego związku

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.Reply