7 rzeczy, które zawsze powinno się zachować w sekrecie

To charakter człowieka w głównej mierze decyduje, co inni ludzie o nim wiedzą. Czy jest wylewny i każdemu opowie o swoich problemach, troskach czy też zachowa je dla siebie. Niektórzy mają taki charakter, że nawet jeśli będą się zarzekać i obiecywać to i tak nie uda się im dotrzymać sekretu. 

Jednak są sekrety z naszego życia, którymi nie należy się chwalić. Nie przyniesie to nic dobrego, a nawet może obrócić się przeciw tobie.1. Nie ujawniaj najbardziej ambitnych planów.

Milcz o nich, dopóki nie uda się ich spełnić. Dalekosiężne plany mają słabe punkty i źle pomyślane etapy, jeśli nie nagłośnisz tego, nikt nie zauważy. Ktoś może po prostu wykorzystać twój pomysł, ulepszyć go i szybciej zrealizować.

1


2. Nie chwal się swoją hojnością i dobroczynnością

Największą zaletą robienia czegoś dobrego jest milczenie o tym. Gdy ktoś się dowie, doceni, że robisz to z potrzeby serca, gdy będziesz się chwalić, wyjdziesz na aroganta. Wiesz jakie opinie krążą o gwiazdach, które obwieszone złotem pozują do zdjęć z biednymi wychudzonymi dziećmi. No właśnie.

2


3. Nie obnoś się ze swoimi sukcesami

Udało ci się wytrzymać na diecie, przemóc całodzienne leniuchowanie w łóżku na rzecz aktywności. To bardzo dobrze, ale nie musisz od razu opowiadać o tym każdemu. Zostaniesz odebrany, jako chwali pięta i arogant. Ciesz się sukcesami i pracuj nad następnymi, w końcu robisz to dla siebie.

3


4. Nie chełp się swoim heroizmem

Wykazałeś się odwagą, zrobiłeś coś, na co inni nigdy by się nie odważyli. Brawo. Jednak pamiętaj, że strażacy codziennie ryzykują swoje życie, ratując innych. Jeśli ktoś cię doceni to świetnie, ale jeśli ty będziesz w koło tym opowiadać i chwalić się wyjdziesz w najlepszym razie na aroganta.

4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply