7 zabaw i aktywności z przeszłości, które dziś mogą się nam wydawać absurdalne. To niezwykłe, jak bardzo zmienił się świat od tamtych czasów

Zabawa towarzyszyła ludziom od zarania dziejów.

Już starożytni domagali się od władz „chleba i igrzysk”. Ludzie wymyślali sobie różne rozrywki, byle tylko zabić nudę. Brak możliwości takich, jakie mamy dzisiaj zmuszał do kreatywności, pobudzał wyobraźnię i sprawiał, że by móc się bawić, trzeba było najpierw wymyślić w co. W historii zapisało się więc wiele zabaw i jeszcze więcej form aktywności. O jednych całkowicie zapomnieliśmy, inne przeszły natomiast niesamowitą metamorfozę.

W tym artykule przedstawiamy 7 aktywności, o których dawno zdążyliśmy zapomnieć. Pozwalają one spojrzeć na świat naszych przodków od tej najsympatyczniejszej strony. Podobno prawda o ludziach wychodzi w momentach, w których są oni spontaniczni. Nie ma chyba bardziej szczerych, naturalnych gestów i zachowań niż te, których doświadczamy w trakcie zabawy.

Spójrzcie więc na rozrywki ludzi z dawnych czasów, oraz minionych wieków i poznajcie prawdę o czasach, w których żyli.

1. Przeciąganie kija

Gra w przeciąganie kijka była bardzo popularna w Europie w XIII i XIV w. Jej zasady były bardzo proste: dwoje przeciwników siadało naprzeciw siebie z wyprostowanymi nogami, opartymi o dyktę lub deskę. Ręce trzymali na kijku i próbowali przeciągnąć go na swoją stronę bez uginania nóg. Wymagało to wielkiej siły fizycznej i rozwinęło się w sport nazywany dziś Mas-wrestlingiem.

Zajrzyj na następną stronę po więcej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me, rarehistoricalphotos.com

Reply