7 zasad szczęśliwego życia, kiedy zaczniesz ich przestrzegać od razu poczujesz się lepiej i pewniej

W życiu przestrzegamy wielu zasad, ale często te najważniejsze są przez nas lekceważone i odkładane na bok.

I nie mowa tu o zasadach drogowych czy dobrych manier, ale o fundamentalnym prawie do szczęścia, jakie sami sobie odbieramy. Często stawiamy innych ponad swoje szczęście, odkładamy je na później, bo trzeba zadbać wszystko i wszystkich wokoło,  a potem dochodzi do nas bezsens takiego życia i depresja. A wystarczy kilka zasad, które pomogą nam samym.

Poczucie szczęścia jest bardzo ważne, motywuje do działania, nakręca, by starać się i robić coś dla siebie i innych. Niemniej istotna jest samoakceptacja i poczucie celu w tym, co się robi. Tylko dzięki temu, że kochamy siebie, jesteśmy w stanie stworzyć dobry związek i cieszyć się z niego. Mamy dla was 7 zasad Martina Seligmana, które pomogą wam sprawić, by wasze życie było miało więcej jasnych stron.

7 zasad szczęśliwego życia według Martina Seligmana

1. Zasada lustra

Osoby, które cię otaczają, są twoimi lustrami. Odbijają twój charakter i osobowość, nawet ci, których nie lubisz, wiele mówią o tobie. Przyjaciele mogą pokazać ci wiele prawd o tobie. Jeśli uważasz, że ktoś źle cię traktuje, coś cię w nim drażni, zastanów się, czy to nie twoja postawa sprawia, że ludzie się do ciebie tak odnoszą.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply