7 zasad szczęśliwego życia, kiedy zaczniesz ich przestrzegać od razu poczujesz się lepiej i pewniej

2. Moc wyboru

Wszytko, co dzieje się w twoim życiu jest konsekwencją twoich wyborów. Sposób życia, przyjaciele, priorytety – jesteś twórcą swojego przeznaczenia. Oczywiście zdarzają się rzeczy, na które nie masz wpływu i to też trzeba zaakceptować. Zawsze zastanów się nad konsekwencjami twojego wyboru, tymi które pojawią się zaraz, ale też i w dalszej perspektywie. Nie lekceważ mocy wyboru i decyduj sam o sobie, nikt nie przeżyje życia za ciebie ani ty za nikogo.

3. Siła błędów

Musisz zrozumieć, że każdy popełnia błędy i wracanie do nich, przeżywanie i pisanie scenariuszy, jakby można się zachować, do niczego nie prowadzi, a tylko zabiera energię i czas. Nikt nie jest najlepszy we wszystkim i każdy ma prawo do błędu. Wyciągnij z nich wnioski, postaraj się omijać i naprawić, co się da. Jednak nie drąż ich i nie zamykaj się przez nie na świat.

4. Zasada istotności

Zastanów się, co w twoim życiu jest istotne, a co nie. Zamiast narzekać na pracę, związek czy styl życia, zastanów się, co możesz zmienić i czy nie lepiej zakończyć coś, co nie daje ci satysfakcji niż w tym tkwić i męczyć nie tylko siebie, ale i innych. Jeśli oczekujesz zmian, to je zacznij i ustaw priorytety, a potem realizuj plan.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply