7 przykazań spełnionych ludzi. Wprowadź je w życie i osiągnij szczęście

Bariery psychologiczne, negatywny sposób myślenia i wąskie perspektywy nie pozwalają nam być szczęśliwym.

Spotykamy na swej drodze znacznie więcej ludzi, którzy podcinają nam skrzydła niż tych wpływających na nas pozytywnie. Jest nieskończona liczba zasad, które ograniczają i krępują. Coache i nauczyciele życia próbują sprzedać nam patent na zostanie „najlepszą wersją siebie”, ale słuchając ich, tak naprawdę zmieniamy się nie do poznania.

Jesteśmy inni, ale czy szczęśliwi? Zdaniem Mikhaila Efimovicha Litvaka niekoniecznie. Psycholog twierdzi, że istnieje 7 zasad, którymi niemal od zawsze kierują się szczęśliwi ludzie. Wystarczy podążyć ich tropem myślenia, by wprowadzić harmonię i spokój do życia oraz zaprosić do niego szczęście. Ciekawi, jak brzmią te reguły?

7 przykazań spełnionych ludzi. Wprowadź je w życie i osiągnij szczęście

1. Szczęście to efekt uboczny dobrze zorganizowanego życia

Jak stwierdził psychiatra, Viktor Frankl szczęście, radość i sukces to trzy efekty uboczne poukładanego życia. Do szczęścia nie można dążyć na siłę. To nie ono powinno być celem naszego życia, bo wtedy jego brak będzie powodował jedynie frustrację. Trzeba żyć w zgodzie z samym sobą i własnym sumieniem, a swą pracę wykonywać odpowiedzialnie, wtedy radość sama zawita do naszych drzwi.

Zajrzyj na następną stronę po więcej cennych wskazówek.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply