75-letnia kobieta rodzi swoje pierwsze dziecko. Okrzyknięto ją najstarszą matką na świecie!

Wiele kobiet marzy o dzieciach, jednak z pewnych przyczyn nie mogą ich mieć.

Załamane i zrozpaczone chwytają się różnych terapii i metod leczenia. Te najbardziej zdeterminowane odwiedzają uzdrowicieli, szamanów czy znachorów, którzy mają im pomóc w poczęciu. Bardzo popularna jest metoda in vitro, która obecnie jest uznawana za najskuteczniejszą. To jednak bardzo kosztowny zabieg i nie wszyscy mogą sobie na niego pozwolić.

W wieku 75 lat Prabha Devi urodziła swoje pierwsze dziecko. Noworodek przyszedł na świat przez cesarskie cięcie i był wcześniakiem ważącym zaledwie 595 gramów. Ciąża musiała zostać przerwana w 30 tygodniu, ponieważ matka była fizycznie za słaba, by normalnie kontynuować ciążę. 75-latka była schorowana i miała tylko jedno płuco, mimo to zdecydowała się zostać matką, choć wiedziała, z jakim ryzykiem się to wiąże.

Kobieta ma już jedno adoptowane dziecko, jednak z mężem zawsze marzyli o własnym. Skorzystali z metody in vitro, aby spełnić swoje największe marzenie. Zarówno matka, jak i jej 80-letni mąż są dumni, że zostali rodzicami. Jeśli zostanie udowodnione, że Devi ma 75 lat zostanie wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Do tej pory tytuł ten należał do 67-latki. Noworodek przebywa na oddziale intensywnej terapii. Jego stan jest określany jako stabilny.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply