8 niepodważalnych prawd, które wydają się czystym absurdem. Nie musicie w nie wierzyć, takie są fakty

Nasz świat jest pełen niespodzianek. 

Nie jesteśmy w stanie w pełni go poznać i odkryć. Na każdym kroku dowiadujemy się nowych rzeczy. Mówi się, że z czasem niewiele jest już w stanie zdziwić człowieka. To powiedzenie można włożyć między bajki. Nie dziwią się jedynie ci, którzy przestali zgłębiać prawdy o otaczającym nas świecie. Niepodważalne, udowodnione naukowo fakty sprawiają, że szczęka niejednemu opadła już na podłogę. Wydają się czystym absurdem. Obiły się wam o uszy?

1. Ziemia jest większa niż Droga Mleczna 

Pod pewnym względem nasza planeta jest większa niż Droga Mleczna. Na naszej planecie jest 30 x tyle drzew, co gwiazd w Drodze Mlecznej. Co ciekawe lasy są już przerzedzone po pożarach i wielkich wycinkach dżungli. Możemy więc sobie tylko wyobrażać, ile ich było 5, 6 dekad temu. 

2. Prawdopodobieństwo może zaskakiwać

Teoria prawdopodobieństwa mówi, że jeśli jesteś w pokoju z 70 osobami, prawdopodobieństwo, że twoje urodziny zbiegną się z kolejnymi urodzinami, wynosi 99,99%. Oznacza to, że prawie na 100 proc. masz urodziny w ten sam dzień, co ktoś w restauracji, którą odwiedzasz, albo na koncercie, na którym akurat jesteś. 

3. Zabiliśmy świat

Raport WWF mówi, że ludzie wymordowali ponad 60 proc. zwierząt na świecie. Zajęło nam to „jedynie” 40 lat. Statystyki są zatrważające i mogą mocno niepokoić. Czego bowiem mamy się spodziewać? Jak świat przetrwa naszą ekspansję? Nawet gdybyśmy przestali zabijać, świat potrzebowałby od 5 do 7 milionów lat, żeby się odrodzić, czego więc możemy się spodziewać za 100 lat?

4. Amerykanie trzymają tygrysy na uwięzi

Jak oszacowano 7 tys. tygrysów mieszka w amerykańskich ogrodach zoologicznych lub jest trzymanych na prywatnych podwórkach. Ich liczba jest prawie dwa razy większa niż liczba zwierząt dzikich, żyjących na wolności w różnych rejonach świata (3890). To strasznie smutne.

Czytaj dalej na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply