8 nieznanych faktów o Bradzie Pitcie. Dlaczego nie chcą go w Chinach, a Emilia Clarke nie poszła z nim na randkę?

Choć trudno w to uwierzyć Brad Pitt ma już 55 lat. 

Na ekranach możemy go zaś oglądać już od ponad 30. W tym czasie aktor zagrał nie tylko wiele cudownych ról, które zostaną w pamięci na dłużej, ale też wiele przeżył i jeszcze więcej się nauczył. To nie tylko przystojna twarz znana z ekranu. Jego biografia jest nietuzinkowa i obfituje w zaskakujące wiadomości. Sprawdź, czego jeszcze o nim nie wiedziałeś.

1. Zaczynał jako kurczak

Brad Pitt studiował dziennikarstwo i reklamę. Po studiach postanowił jednak, że poszuka szczęście w filmie. Z 325 dolarami w kieszeni poszedł podbijać Hollywood. Nie od razu jednak Rzym zbudowano. Musiał więc jakoś zapracować na życie. Był ładowaczem, kierowcą, a nawet… kurczakiem. 

Musiałem tańczyć w stroju z kurczaka przed fast foodem, aby przyciągnąć publiczność. Nauczyłem się więc w praktyce, czym jest reklama, którą studiowałem przez 4 lata na uniwersytecie.

2. Przemysł filmowy uczył go cierpliwości

Pierwszy film fabularny z Pittem „The Dark Side of the Sun” ukazał się 10 lat po zakończeniu zdjęć, ponieważ część filmu została utracona podczas pracy. Brad Pitt miał prawdziwego pecha. Na swój start i sławę musiał trochę poczekać, a przemysł filmowy od początku uczył go cierpliwości. Sławę przyniósł mu dopiero występ w kultowym filmie „Wywiad z wampirem”, gdzie zagrał u boku Antonio Banderasa i Toma Cruise’a. Wtedy wampiry nie świeciły jeszcze w słońcu.

3. Chińczycy nie chcą o nim słyszeć

Popularność aktora nie malała, zwłaszcza że po „Wywiadzie” zagrał w słynnych „Wichrach namiętności” oraz thrillerze „Siedem”, który do dziś przyprawia o ciarki na skórze wielu miłośników kina. A po nakręceniu filmu „7 lat w Tybecie” aktorowi zakazano wjazdu do Chin z powodu „zaangażowania politycznego”. Nawiasem mówiąc, Brad Pitt mówi płynnie po japońsku. Od mnichów zaś wiele się nauczył. 

Nauczyłem się od tybetańskich mnichów, że trzy najstraszniejsze rzeczy, które mogą spotkać człowieka, to piękno, sława i bogactwo – stwierdził w jednym z wywiadów.

Czytaj dalej na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply