8 pozornie nieszkodliwych komentarzy, które doprowadzają ludzi do psychicznej ruiny. Uważajcie na te słowa

Nikt tak naprawdę nie wie, z czym borykają się inni ludzie.

Problemy i dołki psychiczne mogą nas naprawdę wykończyć. Odbierają ludziom to, co najważniejsze: chęć walki o siebie, siłę do zmagania się z chorobą. Czasami może nam się wydawać, że wiemy, jak pocieszyć kogoś, kto usiłuje pokonać depresję, okazuje się jednak, że w tej chorobie są pewne pozornie nieszkodliwe zwroty, które mogą doprowadzić człowieka do prawdziwej ruiny.

Dziennikarka Juliette Virzi, która specjalizuje się w trudnych tematach natury psychologicznej, spytała ludzi zmagających się z depresją o ich najgorsze doświadczenia najbardziej niefortunne pocieszenia, których doświadczyli. Całość umieściła w publikacji „The Mighty”. Te komentarze mogą dać nam do myślenia. Uświadomić, że lepiej ugryźć się w język, niż powiedzieć coś takiego.

1. „Masz tyle szczęścia, że możesz cały dzień leżeć w łóżku.”

„Masz szczęście, że przez cały dzień leżysz w łóżku, zamiast pracować – Chcę pracować. Leżę całe dnie w łóżku, ponieważ moje zdrowie psychiczne i fibromialgia (przewlekła choroba tkanek miękkich przyp. red.) nie pozwalają mi wychodzić z domu bez bólu. Jestem całkowicie spłukana i to sprawia, że ​​czuję się o wiele gorzej.”- Ashley M.

2. „Jakie ty możesz mieć zmartwienia?”

„Pamiętam, jak członek mojej rodziny powiedział, że »nie ma nic, czym mógłbym się martwić«. W rzeczywistości przydarzyło mi się wiele rzeczy. Depresja i lęk po prostu nie pozwalają mi powiedzieć im tych rzeczy, bo najwyraźniej się boję. Głęboko to na mnie wpłynęło. Wciąż tak jest i często słyszę, że nie mam się czym martwić i czego bać. To mnie naprawdę boli. Nikt nie wie, przez co przeszedłem.”- Hunter P.

3. „Przemawia przez ciebie twoja choroba. To tylko twoja choroba.”

„Za każdym razem, gdy ktoś odrzuca moje uczucia w związku z tym, że to przemawia moja osobowość borderline. Okazuje się, że nie wolno mi mieć uczuć, ani nie mogę się denerwować jak wszyscy inni. Sprawia to, że ​​czuję, że ja (i moje uczucia) nie mam znaczenia ”- Daniela R.

Czytaj dalej na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply