8 pytań na które naukowcy nie znają odpowiedzi! Jak długo będziemy czekać na wyjaśnienie tych fascynujących zagadek?

Nauka stale się rozwija i rzeczy, które 20 lat temu wydawały się całkowicie nierealne w medycynie i technologii, dziś są częścią codziennego życia.

Wciąż jednak istnieją pewne pytania, na które nauka nie zna jeszcze odpowiedzi. Na przykład jak powstało życie, co wydarzyło się przed Wielkim Wybuchem, jak wyjaśnić widzenie ducha czy jak nauczyć komputer rozumieć ludzką mowę? Na razie to jedna wielka tajemnica, ale możliwe, że nasze dzieci czy wnuki poznają już odpowiedzi na te fascynujące pytania.

1. Jak zaczęło się życie na Ziemi?

Ta sprawa jest ciągle niejasna. Istnieje wiele teorii, które próbują odpowiedzieć na to pytanie. Niestety, do tej pory nie wszyscy mogą się z nimi zgodzić. Według naukowców najlepszym wyjaśnieniem jest idea pierwotnej zupy (zupy prebiotycznej, zupy organicznej) mówiąca o tym, że życie na Ziemi powstało z prebiotycznych związków organicznych. Ludzie, którzy wierzą w tę teorię, nie mają jednak tej samej opinii na temat tego, gdzie odbył się ten ważny proces: w kraterach wulkanicznych, w glebie czy pod lodem?

2. Jak działa placebo?

Placebo to coś, co nie ma żadnych widocznych efektów terapeutycznych. Chorym pacjentom podaje się wodę lub tabletkę z cukru, sugerując, że to jakiś lek. Zjawisko, w którym ludzie zaczynają czuć się lepiej po przyjęciu pseudo leku, nazywa się efektem placebo. Istnieje kilka teorii na temat tego, jak działa taka podpucha. Niektórzy wierzą, że ludzka świadomość robi coś, aby ciało wyzdrowiało, ponieważ pacjent wierzy, że leczenie mu pomoże. Inni sądzą, że nawet rozmowa z lekarzem wystarczy, aby poczuć się lepiej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply