8 rzeczy, na których nie warto oszczędzać, nawet jeśli nie masz pieniędzy i liczysz każdy grosz

Cały czas na czymś oszczędzamy, uważając, że dobrze na tym wychodzimy. Jednak nie jest to takie pewne.

Oszczędzanie jest dobre, myślenie nie tylko o dziś, ale też o innych dniach. Warto mieć w zapasie jakąś gotówkę, czy nie wydawać pieniędzy na niepotrzebne głupoty. Jednak są rzeczy, na których nie warto oszczędzać, bo nie tylko w perspektywie czasu będą kosztowały więcej, ale też sprawią, że tylko będziemy się denerwować. A nie zawsze warto sięgać po najtańsze produkty.

Mamy dla was listę 8 spraw, na których nie warto oszczędzać. Nie przyniesie nam to spodziewanych zysków, ani też nie sprawi, że będziemy zadowoleni z produktów, jakie nabyliśmy taniej. Często przez takie pozorne oszczędności traci się nie tylko pieniądze, ale też zdrowie.

8 rzeczy, na których nie warto oszczędzać

1. Buty

Lepiej mieć jedną parę dobrych jakościowo butów niż stosy za kilkanaście złotych. Zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim w marketach są całe kosze pełne balerinek, sandałów i klapek za grosze. Najczęściej tego typu buty nie tylko szybko się rozpadają, ale też sprawiają, że śmierdzą stopy i strasznie się pocą. Materiały wykorzystane do ich produkcji są tandetne i szkodliwe. Często takie buty są nieprofilowane, źle uszyte i zniekształcają stopy. Kupuj dobrej jakości buty zwłaszcza te, które wkładasz na co dzień.

2. Bielizna

Podobnie jak buty, lepiej nie oszczędzać na niej, bo może doprowadzić to do wielu problemów ze zdrowiem. Zwłaszcza panie nie powinny kupować tanich biustonoszy, które odkształcają się i uciskają, a co za tym idzie, mogą doprowadzać do powstawania guzów na piersiach. Sztuczna bielizna może doprowadzać do zapaleń i chorób miejsc intymnych. Bielizna powinna oddychać, być z bawełny i przylegać, ale się nie wrzynać.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply