8 świetlnych zjawisk, które wyglądają jak cuda! Teraz są wytłumaczone naukowo, ale wcześniej budziły niemałe zamieszanie!

Na niebie można zaobserwować wiele zjawisk, które zachwycają. Spadające gwiazdy i załamania światła, a także zaćmienia teraz są wytłumaczone naukowo, wcześniej ludzie uważali je za znaki od bogów czy przepowiednie. Budziły zawsze wielkie poruszenie w ludziach i strach przed końcem świata.

Obecnie wszystkie te zjawiska zostały wytłumaczone naukowo, wiadomo wiele o załamywaniu się światła, tworzeniu różnych efektów. Zobacz 8 niesamowicie ciekawych zjawisk, które występują na naszym nieboskłonie i zostały udokumentowane.


male

1. Halo

Jest to świetlisty lub biały pierścień wokół Słońca lub Księżyca. Zjawisko powstaje, gdy światło załamuje się na kryształkach lodu znajdujących się w wysokich warstwach chmur lub we mgle lodowej.

1a


2. Słońce poboczne

Zjawisko związane z Halo, często występuje po obu stronach Słońca, najlepiej widoczne jest, gdy Słońce jest nisko nad horyzontem. Promienie słoneczne załamują się na kryształkach lodu.

2


3. Słup słoneczny

Polega na ukazaniu się kolumny światła. Powstaje, gdy nisko położone Słońce odbija promienie od kryształków śniegu. Widoczne często tuż przed wschodem Słońca. Na kolejnych stronach przekonasz się, jakie inne zjawiska można zobaczyć na naszym nieboskłonie.

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply