8 sygnałów, że najwyższa pora na nowy związek. Lepiej ich nie przegap

Bolesne rozstanie połączone z rozczarowaniem partnerem czyni nas oschłymi i zamkniętymi w sobie. 

Trzeba dać sobie czas na zakończenie związku i pożegnanie się z relacją, która kiedyś była dla nas wszystkim. Przychodzi jednak czas, kiedy powinniśmy wziąć się w garść i ruszyć do przodu. Trzeba przy tym wiedzieć, że istnieje bardzo cienka granica między wyleczeniem się z poprzedniej relacji a próbami radzenia sobie poprzez wchodzenie w nowe związki.

8 sygnałów, że najwyższa pora na nowy związek. Lepiej ich nie przegap

Takie „zabijanie klina klinem” nikomu nie służy i z reguły kończy się fatalnie. Skąd jednak mamy wiedzieć, że jesteśmy gotowi na nowy związek i w pełni pogodzeni z poprzednim rozstaniem i nikogo nie skrzywdzimy, dając mu złudne nadzieje? Psychologowie dopatrzyli się 8 istotnych zachowań, które cechują osoby w pełni pogodzone z samym sobą i byłym partnerem. Wypatruj ich, by być pewnym, że najwyższa pora, by w twoim życiu pojawił się ktoś nowy!

Przeszłość nie wywołuje negatywnych emocji

Zniknął lęk przed przypadkowym spotkaniem ze swoim/swoją ex. Nie ma śladu po nerwach, poirytowaniu i żalu, który związany był ze wspomnieniami tego, co było. Zaczęliście odnosić się do swojej przeszłości z ciepłem i wdzięcznością, ponieważ nie brakuje wam miłych wspomnień i życiowych lekcji. Wszystkie te sygnały, mówią wyraźnie, że przeszliście do porządku dziennego nad rozstaniem z byłym partnerem. 

8 sygnałów, że najwyższa pora na nowy związek. Lepiej ich nie przegap

Nie boisz się samotności

Choć może to brzmieć paradoksalnie, nigdy nie będziesz tak gotowy na nowe relacje, jak w chwili, gdy w ogóle nie jesteś na nie gotowy. Wszystko dlatego, że w tym momencie nie czujesz się smutny, że jesteś singlem, nie siedzisz w domu, czekając na miłość, a od czasu do czasu nie sprawdzasz telefonu pod kątem nowych wiadomości. Zamiast tego wypełniasz swoje życie czymś, co naprawdę Cię interesuje.

Czytaj dalej na następnej stronie.

8 sygnałów, że najwyższa pora na nowy związek. Lepiej ich nie przegap
Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.Reply