8 sygnałów, że najwyższa pora na nowy związek. Lepiej ich nie przegap

Bolesne rozstanie połączone z rozczarowaniem partnerem czyni nas oschłymi i zamkniętymi w sobie. 

Trzeba dać sobie czas na zakończenie związku i pożegnanie się z relacją, która kiedyś była dla nas wszystkim. Przychodzi jednak czas, kiedy powinniśmy wziąć się w garść i ruszyć do przodu. Trzeba przy tym wiedzieć, że istnieje bardzo cienka granica między wyleczeniem się z poprzedniej relacji a próbami radzenia sobie poprzez wchodzenie w nowe związki.

Takie „zabijanie klina klinem” nikomu nie służy i z reguły kończy się fatalnie. Skąd jednak mamy wiedzieć, że jesteśmy gotowi na nowy związek i w pełni pogodzeni z poprzednim rozstaniem i nikogo nie skrzywdzimy, dając mu złudne nadzieje? Psychologowie dopatrzyli się 8 istotnych zachowań, które cechują osoby w pełni pogodzone z samym sobą i byłym partnerem. Wypatruj ich, by być pewnym, że najwyższa pora, by w twoim życiu pojawił się ktoś nowy!

Przeszłość nie wywołuje negatywnych emocji

Zniknął lęk przed przypadkowym spotkaniem ze swoim/swoją ex. Nie ma śladu po nerwach, poirytowaniu i żalu, który związany był ze wspomnieniami tego, co było. Zaczęliście odnosić się do swojej przeszłości z ciepłem i wdzięcznością, ponieważ nie brakuje wam miłych wspomnień i życiowych lekcji. Wszystkie te sygnały, mówią wyraźnie, że przeszliście do porządku dziennego nad rozstaniem z byłym partnerem. 

Nie boisz się samotności

Choć może to brzmieć paradoksalnie, nigdy nie będziesz tak gotowy na nowe relacje, jak w chwili, gdy w ogóle nie jesteś na nie gotowy. Wszystko dlatego, że w tym momencie nie czujesz się smutny, że jesteś singlem, nie siedzisz w domu, czekając na miłość, a od czasu do czasu nie sprawdzasz telefonu pod kątem nowych wiadomości. Zamiast tego wypełniasz swoje życie czymś, co naprawdę Cię interesuje.

Czytaj dalej na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.Reply