8 symptomów ukrytej depresji, której każdy może doświadczyć. Rozejrzyj się wokoło, czy ktoś nie potrzebuje twojej pomocy

Depresja potrafi się ukrywać, tak, że nikt obok nie wie o niej, póki nie jest za późno.

Jest chorobą naszych czasów, poczuciem beznadziei i osamotnienia. Opuszczenia nawet w środku tłumu. Depresja nie jest łatwa do wyleczenia, często bywa lekceważona, uważana za szukanie zainteresowania. Często ukrywana przez chorych, a jeszcze częściej niezdefiniowana. Smutek i żal, który nie pozwala na odczuwanie radości i chęci życia.

Depresji nie da się wyleczyć słowami „rozchmurz się”, „nie bądź smutny” czy „to ni, wszyscy mają gorsze dni”. Jest to choroba, która odbiera chęć do życia, może doprowadzać do samookaleczeń czy prób samobójczych. Ważne jest, by ją rozpoznać i podjąć leczenie. Nie jest to łatwe, bo często sami chorzy nie mają pojęcia o tym, co się z nimi dzieje. Dlatego tak ważne jest, by mieć otwarte oczy i wiedzieć nawet subtelne symptomy choroby. A oto i one:

1. Filozoficzne myśli

Ludzie, którzy cierpią na depresję, często zastanawiają się nad znaczeniem życia. Zwykłe rozmowy zmieniają na dyskusje o sensie i bezsensie egzystencji. Ciągle powracają do takich tematów, drążą je i często ich wnioski są bardzo mroczne. Ich rozważania są często niejasne, zapętlone i abstrakcyjne. Psychologowie twierdzą, że szczęśliwe osoby mają proste przepisy na życie i klarowne spojrzenie na świat.

2. Szukanie wymówek

Ludzie w depresji szukają wymówek, by ograniczyć przebywanie z innymi, szukają sposobów, by ukryć swoją niepewność i smutek. Potrafią szybko wymyślić powód, dla którego nie mogą wyjść z domu, czemu muszą szybko do niego wracać. Nie chcą psuć innym zabawy swoim złym humorem.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply