8 zachowań, które pozwolą ci zdemaskować fałszywego człowieka. Przestań się łapać na ich sztuczki

W życiu spotykamy masę ludzi.

Nigdy nie możemy być na 100 procent pewni, czy ci, którym ufamy, są szczerzy w tym, co mówią i robią. Zazwyczaj to życie weryfikuje, komu naprawdę możemy ufać, a komu nie. Niektórzy, z pewnych egoistycznych powodów, noszą maskę, która uniemożliwia nam dostrzeżenie ich prawdziwej natury. Trudno jest rozpoznać fałszywą osobę na czas, jednak tacy ludzie zawsze wykazują 8 zachowań, które wymieniamy w tym artykule.

1. Uwielbiają być w centrum uwagi

Ludzie fałszywi bardzo często udają, żeby zjednać sobie innych. Często mają zaburzone poczucie wartości: zbyt niskie, więc „grają” pod publiczkę lub za wysokie. Uwielbiają być w centrum uwagi i by nie schodzić ze świecznika, wymyślają kolejne kłamstwa i kłamstewka. Pierwszym, na co więc powinniśmy zwrócić uwagę jest ich potrzeba bycia popularnym.

2. Ranią słowami

Utrzymanie fałszywego wizerunku wymaga od kogoś wysokiej inteligencji. Zwykle idzie to w parze z sarkazmem i byciem ironicznym. Mało tego, ludzie fałszywi wiedzą, dokładnie co powiedzieć, by zranić swego rozmówcę. Kiedy czują się w potrzasku, zaczynają więc ranić innych słowami, o których wiedzą, że będą bolały.

Więcej cech charakterystycznych dla ludzi fałszywych znajdziesz na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply