8 zachowań, które pozwolą ci zdemaskować fałszywego człowieka. Przestań się łapać na ich sztuczki

3. Nieustannie rozczarowują

Tę ich cechę najtrudniej wytłumaczyć. Postaramy się jednak ładnie ująć to w słowa. Znacie pewnie to olbrzymie rozczarowanie, gdy byliście o czymś przekonani, a nie mieliście racji? Fałszywe przyjaźnie mnożą tego typu uczucia. Liczycie na kogoś, ale ten ktoś nieustannie zawodzi. Nie oczekujecie wiele, nie macie wymagań, chodzi tutaj o zwykłe prozaiczne kwestie, że ktoś wa wysłucha, że poświęci wam trochę czasu. Jeśli nawet nie bierzecie pod uwagę zwrócenia się do kogoś o pomoc, bo spodziewacie się, że nie znajdzie czasu, to nie nazywajcie takiej osoby przyjacielem i nie tłumaczcie jej przed sobą.

4. Chcą być ważni

Ludzie fałszywi chcą być najważniejsi. Pragną poklasku. Nawet jeśli się na czymś nie znają, są w stanie zgłębić wiedzę na temat, który wyraźnie ich nie interesuje, tylko po to, żeby się popisać. Pragną, by relacje z nimi były dla nas najważniejsze. Bez wahania pozbywają się więc konkurencji. Robią to po cichu, nie zdziw się, więc gdy po czasie krąg twych znajomych radykalnie się zmniejszy. To sprawka tej czarnej owcy w twym otoczeniu.

5. Tak naprawdę uważają cię za rywala

Fałszywi ludzie nie mają przyjaciół, a jedynie wspólników i rywali. Łatwo poznasz, czy ktoś ukrywa swoje prawdziwe uczucia i myśli po tym, jak łatwo wchodzi z tobą w rywalizację. Kupiłeś nowy samochód, a on kupuje jeszcze lepszy? Znalazłeś lepszą pracę, on rzuca swoją i zaczyna szukać lepszej? Jeśli nieustannie pragnie być lepszy od ciebie, choćby w grach, czy zabawach, może to być dla ciebie wskazówka, że to nie jest dobry materiał na przyjaciela. 

Kolejnych cech szukaj na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply