Mądrość Dalekiego Wschodu inspiruje cały świat. Poznaj 8 zasad Buddy, które pomogą Ci być lepszym człowiekiem

Buddyzm często jest traktowany bardziej jak filozofia czy zbiór przekonań niż religia, ponieważ zakłada nonteizm, który nie potwierdza ani nie kwestionuje istnienia Boga. W związku z tym, uwaga w Buddyzmie jest skupiona na prowadzeniu moralnego życia. Dzięki temu wiele osób, chcących dobrze żyć, może inspirować się Buddyzmem, bez zmiany wyznania.

Twórcą Buddyzmu oraz jego podstawowych zasad był Siddhārth Gautama, żyjący około 500 lat p.n.e. Głosił on Cztery Szlachetne Prawdy oraz namawiał do realizacji drogi rozwoju wg założeń Ośmiorakiej Ścieżki. Ostatnia ze Szlachetnych Prawd mówi, że stosowanie owej ścieżki, pomoże osiągnąć spokój, wyzwoli od cierpienia i doprowadzi do lepszego poznania, czego skutkiem może być osiągnięcie największego błogostanu i szczęścia, czyli nirwany. Są to jednak dość uniwersalne prawdy, dlatego warto je poznać i wcielać w życie, nawet wyznając inną religie, ponieważ niewątpliwe pomagają w byciu lepszym człowiekiem.


Postać Buddy jest znana na całym świcie.

buddha-1098689_960_720


1. Zasada słusznego oglądu świata.

Często widzimy świat takim, jaki chlelibyśmy go widzieć, a nie takim, jakim jest naprawdę. Wypaczony obraz rzeczywistości uniemożliwia zrozumienie istoty i zasad funkcjonowania świata (głównie przyczynowości, skutkowości i nietrwałości świata). Właściwy ogląd świata zakłada wystrzeganie się błędnych poglądów oraz akceptację reguł, które rządzą przyrodą i ludzkim życiem.

hands-1222866_960_720

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : viralsection.com

Reply