8 życiowych zasad, które psycholodzy nazywają złotymi. Stosowanie ich może wydać się trudne, ale w rzeczywistości przynosi mnóstwo korzyści 

Odnalezienie życiowej drogi nie jest łatwe i czasem trzeba popełnić wiele błędów, by trafić na właściwe tory.

Ludzie od lat poszukują uniwersalnej recepty na szczęście i dobre życie, ale świat mimo to wciąż jest pełen nieszczęśliwych osób. Dlaczego ludziom tak trudno odnaleźć życiową harmonię? Ponieważ są zdezorientowani ilością rad, jakie dostają i nie wiedzą, do których się stosować.

 

Półki w księgarniach wręcz uginają się od ogromnej ilości poradników odpowiadających na pytanie „jak żyć”, a ich treść bywa ze sobą sprzeczna. Jak więc w gąszczu podpowiedzi znaleźć te właściwe? Najlepiej zadanie to powierzyć specjalistom.

Amerykańscy psycholodzy od miesięcy przyglądali się różnym receptom na udane życie, jakie proponują poradniki. Po ich przeanalizowaniu doszli do wniosku, że wystarczy zastosować się tylko do 8 głównych zasad, by osiągnąć w życiu harmonię i satysfakcję.

 

1. Nie obarczaj nikogo odpowiedzialnością za swoje życie 

Człowiek, by być zadowolonym ze swojego życia, musi czuć, że jest kowalem własnego losu. Tylko samemu zmagając się z codziennością, można nabrać doświadczenia i siły. Każdy powinien więc być jedynym autorem swoich sukcesów i porażek. Warto także pamiętać, że jeśli ktoś rozwiązuje za Nas problemy, to one z pewnością powrócą, a my będziemy wobec nich jeszcze bardziej bezradni niż za pierwszym razem.

Kolejne rady znajdziecie w dalszej części artykułu. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : mediamag.am

Reply