8 znanych atrakcji turystycznych, które zniszczyli ludzie. Jeśli chcieliście je odwiedzić, to się spóźniliście

3. Piramida Majów w Nohmul, Belize

Ta 2300-letnia piramida Majów została zniszczona w 2013 roku przez firmę De-Mar’s Stone Company za pomocą spychaczy i buldożerów. Wapień z piramidy został użyty do budowy dróg w pobliskim mieście. Po śledztwie kierowca koparki, brygadzista i 2 dyrektorów zarządzających firmą, zostało ukaranych grzywnami. Wystarczająca kara za zniszczenie jednej z 15 najważniejszych majańskich świątyń?

4. Maya Bay na wyspie Ko Phi Phi Leh, Tajlandia

To miejsce stało się popularne wśród turystów po filmie „Niebiańska plaża” z Leonardo DiCaprio w jednej z głównych ról. Krótko po jego emisji, plażę odwiedzało około 5000 turystów dziennie! W czerwcu 2018 r. zamknięto zdewastowaną plażę do odwołania. 

5. Rafa koralowa na Wyspach Raja Ampat w Indonezji

1600 metrów kwadratowych rafy koralowej zostało zniszczone przez statki wycieczkowe w 2017 r. Jej odzyskanie może potrwać kilka dziesięcioleci. Szkody w tym miejscu oszacowano na około 18,6 miliona dolarów. Podobny los spotkał rafę na Wyspach Bożego Narodzenia, która prawie całkowicie znikła w ciągu zaledwie 9 miesięcy. Australijską roślinność wyniszczyły zmiany klimatyczne.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.Reply