80 lat temu Albert Einstein napisał wiadomość do ludzi z przyszłości. Co potomności miał do przekazania największy naukowiec naszych czasów?

Swoją wiadomość Einstein ukrył w kapsule czasu, którą zakopano 15 metrów pod ziemią. Tajemniczy przekaz miał być chroniony aż do 6939 r.

Albert Einstein był niezwykłym człowiekiem, który, jak się okazuje, lubował się w tajemnicach. Już w latach 80.XX w. wyszło na jaw, że swojej córce zostawił 1400 listów, których treść miała ujrzeć światło dzienne dopiero 20 lat później. Dla ludzi z przyszłości ten nietuzinkowy naukowiec przekazał wyjątkową wiadomość.

Jego słowa miały pozostać tajemnicą przez 5 tys. lat! Ujawniono je jednak już po 80. Jesteście ciekawi, co chciał powiedzieć naszym potomkom ten ponadprzeciętny naukowiec?

We wrześniu 1939 roku z okazji Wystawy Światowej w Nowym Jorku przyszykowano kapsułę, którą zakopano w ziemi dla potomności. Zanim jednak wykonany z miedzi, chromu i srebra prawie 400-kilogramowy pojemnik spoczął w ziemi, ukryto w nim ważne dla ówczesnych czasów przedmioty.

Do kapsuły włożono 35 codziennego użytku sprzętów gospodarstwa domowego, kilka numerów czasopisma „Życie”, papierosy, 75 rodzajów tkanin, metale, tworzywa sztuczne, dzieła sztuki współczesnej, nasiona pszenicy, kukurydzy, soi i lucerny.

W pojemniku umieszczono również coś znacznie ważniejszego, mianowicie „Micro-Film” zawierający ponad dziesięć milionów słów, tysiąc zdjęć i mały mikroskop do przeglądania wszystkich. Pośród słów pozostawionych naszym potomkom znalazła się też wiadomość Einsteina, która w przededniu wojny okazała się prorocza.

Jej treść poznasz, przechodząc na kolejną stronę.

ligentny naukowiec wierzył w ludzkość. Potomności przekazał więc obraz swoich czasów ze wszystkimi ich plusami i minusami, głęboko wierząc, że za tysiące lat losy świata odmienią się na lepsze, a ludzie, czytając jego wiadomość i porównując swoje życie, do życia ich przodków, żyjących w latach 30. XX w. poczują się lepiej w otaczającej ich rzeczywistości. 80 lat później nie można powiedzieć, że w obrazie świata Einsteina i naszego cokolwiek się zmieniło.

Nasz czas jest bogaty w twórcze umysły, wynalazki, które mogłyby znacznie ułatwić nasze życie. Wykorzystujemy energię do przekraczania mórz. Dzięki maszynom człowiek nie musi już sam wykonywać ciężkiej fizycznej pracy. Nauczyliśmy się latać, możemy też za pośrednictwem fal elektrycznych bez trudu wysyłać wiadomości, które okrążają cały świat. Jednak produkcja i dystrybucja towarów jest całkowicie niezorganizowana, tak że wszyscy muszą żyć w strachu przed wyeliminowaniem z cyklu gospodarczego. Cierpią na brak wszystkiego – stwierdził wybitny fizyk.

Ponadto, osoby mieszkające w różnych krajach zabijają się nawzajem w nieregularnych odstępach czasu, tak że również z tego powodu, każdy, kto myśli o przyszłości musi żyć w strachu i terrorze. Inteligencja i charakter mas są nieporównywalnie niższe niż inteligencja i charakter tych nielicznych, którzy wytwarzają rzeczy wartościowe dla społeczności. Ufam, że potomni będą czytać te wypowiedzi z poczuciem dumy i uzasadnionej wyższości – dodał naukowiec z nadzieją w sercu.

Jak dodał, ludzie każdych czasów uważają się za najmędrszych, sądzą, że osiagnęli szczyt myśli technicznej i społecznej. Można się z tym zgodzić i osiąść na laurach, lub wierzyć, że ludzkość stworzona jest do wyższych celów.

c był optymistą, uznał, że ci, którzy przyjdą po nas, będą mądrzejsi. – Ludzkość musi maszerować naprzód do osiągnięcia wspaniałości, które nam nie mieszczą się teraz w głowach. Do bogactwa, władzy, szczęśliwego życia. Mamy do wyboru uznać, że osiągnęliśmy szczyt, lub uwierzyć, że ludzie będą rozwiązywać problemy świata, że rasa ludzka zatriumfuje nad swoimi ograniczeniami i wszelkimi przeciwnościami, że przyszłość będzie chwalebna. Ludziom z tej chwalebnej przyszłości, zostawiamy swoje dziedzictwo – napisał Einstein.

Jak myślicie, czy ponadprzeciętnej inteligencji naukowiec pomylił się w ocenie przyszłych czasów?

Czy rzeczywiście ludziom przyszłości uda się w końcu zapanować nad problemami świata i osiągną to, co nam się nie udało?

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wittyfeed.com

Reply