9 najdroższych ras na świecie. Nie uwierzysz ile ludzie są w stanie zapłacić za szczeniaka!

Kiedy ludzie grywają w loteriach, często lubią spekulować i marzyć, co by sobie kupili za takie pieniądze. Wściekle szybki samochód, wycieczkę w egzotyczne kraje, może łódź. A co z psem… cóż, może się okazać, że nie wystarczy ci na szczeniaka!

Rasowe psy potrafią kosztować naprawdę duże pieniądze. Jedni wolą kundelka ze schroniska, inni psiaka, którego aktywność będzie pokrywała się z ich własną. Ci, którzy są maniakami ras albo mają nieograniczony budżet, mogą pozwolić sobie na takiego przyjaciela. Oczywiście mowa tu o psach z dobrych, doświadczonych hodowli, nie zaś z targu pod miastem. Zaczynamy od „najtańszych” :)


pies


9. Akita – cena 6 000 do 20 000 PLN

Psy tej razy są bardzo inteligentne i lojalne. Pochodzą z Japonii, a jego szkolenie nie jest łatwe. Trzeba wykazać się bystrzejszym umysłem niż on. Jednak z odpowiednim doświadczeniem i poziomem socjalizacji można zyskać wiernego i dobrego przyjaciela. Oczywiście jak masz wolne 20 tysięcy złotych…

1


8. Kanadyjski pies eskimoski – cena 12 000 do 24 000 PLN

Jedna z najstarszych ras. Silny, wytrwały i kochający ruch. Z powodu pokrewieństwa z wilkami, mają silny instynkt pogoni i uwielbia biegać. Rodzinę traktuje jak watahę.

2


7. Pies faraona – 10 000 do 26 000 PLN

Kolejna rasa pierwotna. Musi być odpowiednio zdyscyplinowanie prowadzony, nie będzie słuchał każdego, jednak jest bardzo dobry w stosunku do dzieci. Co ciekawe pies potrafi się zarumienić, gdy jest podekscytowany!

3


6. Rottweiler – cena od 8 000 do 32 000 PLN

Bardzo wszechstronne psy z silnym instynktem bronienia rodziny. Jest wykorzystywany w wojsku, w policji i w służbach poszukujących ludzi.

4


5. Lwi piesek – cena 20 000 do 32 000 PLN

Ma swój charakterek i piękne włosy. Jest idealny dla miłośników psów, którzy kochają małe rasy, z którymi trzeba dużo pracować. Na następnej stronie przekonasz się, jakie rasy uplasowały się na najwyższych cenowych półkach.

5

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : rover.com

Reply