9 rzeczy, które różnią prawdziwą miłość od fascynacji. Czy możecie się nią pochwalić?

Kiedy jesteś zakochany i masz zdrowy związek, może to zmniejszyć poziom lęku, co zostało naukowo udowodnione.

Możesz nawet zacząć wyglądać lepiej lub czuć się mniej zestresowanym w pracy. Przytulanie i całowanie wywołuje uczucie spokoju, bezpieczeństwa i zadowolenia. Łatwo jest jednak pomylić prawdziwe uczucie z chwilowym zauroczeniem lub fascynacją. Łatwo, chyba że wie się o tych kilku podstawowych rzeczach.


1. W miłości dzielisz się tym, co dobre i tym, co złe

Miłość romantyczna może trwać, a badania to potwierdzają. Ale najważniejsze jest działanie. To, co wychodzi od ciebie i to, co do ciebie wraca. Jeśli wasze oczekiwania się różnią, nie znaczy to, że musicie się rozstać. Ważne jest jednak to, byśmy byli aktywni, słuchali partnera i reagowali na jego potrzeby. Nie zawsze konfrontacja z nimi będzie przyjemna, ale zawsze będzie konieczna do tego, by relacja trwała i mogła się rozwijać. 

2. Prawdziwa miłość jest działaniem

Prawdziwa miłość obejmuje także przechodzenie przez złe fazy. Zdaniem psychologów często zdarza się, że jeden z partnerów czuje się samotny w związku. Dochodzi do tego wtedy, gdy para traci związek emocjonalny. Jeśli oboje się kochacie, staracie się nad tym pracować, aby uniknąć nieporozumień. W długotrwałych związkach niektóre pary odwiedzają psychologa lub rozmawiają ze sobą więcej, aby rozwiązać problem samotności.

3. Oboje znacie swoje granice i ich przestrzegacie

Zdrowy związek i miłość zawsze mają swoje granice. To jak pewna umowa między wami obojgiem, w której nikt nie próbuje być „dyktatorem”. W zdrowym związku musisz rozmawiać i nie bać się oponować, gdy czujesz, że ktoś narusza twoje granice. Wybór dyskusji zamiast kłótni pokazuje, że oboje macie szacunek dla siebie nawzajem. Terapeuta Bridget Levy podkreśla, że ważne jest, aby nie używać słów „zawsze” oraz „nigdy”. Warto być konkretnym, ale zakazy i nakazy nie działają. Każdą sytuację trzeba rozpatrywać indywidualnie.

Więcej na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply