9 zasad Marka Twaina, których zastosowanie pomoże uczynić życie lepszym i szczęśliwszym

Człowiek sam decyduje o swej życiowej drodze, ale niestety niektóre ścieżki prowadzą na manowce.

Jak żyć, by być szczęśliwym? Co zrobić, by uniknąć problemów i zapewnić sobie spokój? Jak osiągnąć satysfakcję i poczuć dumę z samego siebie? Na te pytania od wieków próbowali odpowiedzieć różni filozofowie i literaci, a jednym z nich był amerykański pisarz pochodzenia szkockiego – Mark Twain.

 

Życiorys Marka Twaina jest bardzo ciekawy. Pisarz już od 12 roku życia musiał pracować: najpierw w drukarni i na parostatkach pływających po rzece Missisipi, później w kopalniach srebra i złota, by wreszcie trafić do dziennikarskiego świata. Życiowe doświadczenie Twaina było ogromne, dlatego jego dzieła przepełnione są celnymi uwagami i złotymi radami.

Pisarz stworzył też listę 9 zasad, które w jego opinii pomagają zbudować sobie szczęśliwe życie. Zastosowanie się do jego wytycznych nie jest najprostsze, ale w dłużej perspektywie przynosi wiele korzyści, dlatego zachęcamy do uważnego wysłuchania rad Twaina.

 

Zasady Marka Twaina

1. Bądź takim, jakim chcesz

Człowiek nie może być zadowolony z życia, jeśli udaje kogoś, kim nie jest. 

Ludzie bardzo często przywiązują zbyt dużą wagę do tego, co myślą o nich inni. Niestety wiele osób próbuje na siłę dopasować się do otoczenia, a takie postępowanie do droga donikąd, bo żadem człowiek nie może na dłuższą metę żyć wbrew sobie. Trzeba więc popracować nad poczuciem własnej wartości, bo jeśli jesteśmy wystarczająco dobrzy dla siebie, to będziemy także wystarczająco dobrzy dla świata.

Pozostałe 8 zasad znajdziecie na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : mediamag.am

Reply