10 absurdalnych japońskich zwyczajów, które musisz poznać przed wyprawą do tego kraju

Wybierasz się do Japonii? Zapoznaj się z typowymi w tym kraju zwyczajami, żeby nie popełnić gafy! 

Musisz bowiem pamiętać, że wiele rzeczy u nas uznawanych za kulturalne, w Japonii może stanowić ciężka obrazę… i odwrotnie. Jesteś ciekawy, co można robić, a czego lepiej unikać w Kraju Kwitnącej Wiśni? Czytaj dalej!1. Lepiej unikać liczby 4.

W Japonii liczba 4 uważana jest za pechową, nieszczęśliwą. Dlaczego? Po japońsku brzmienie słowa „cztery” jest bardzo podobne do brzmienia słowa „śmierć”. „Czwórkofobia” jest powszechna zwłaszcza w Azji Południowo-Wschodniej. Tutaj też panuje przekonanie, że pecha może przynieść liczba 13 na windach i samochodach.

(Business Insider)

12. Jedzenie podczas spaceru jest uznawane za niechlujstwo.

W większości krajów zachodnich możesz jeść w czasie spaceru. Niestety, nie w Japonii. Tutaj jedzenie na zewnątrz, w czasie przechadzki albo nawet jazdy pociągiem – jest uważane za bardzo niechlujne. Wyjątek stanowią jedynie lody.

(Business Insider)

23. Hotele kapsuły.

Chociaż może się wydawać, że istnieją jedynie w filmach, w Japonii są faktem. Chętnie korzystają z nich podróżujący biznesmeni czy spóźnialscy, którzy nie zdążyli na pociąg do domu… albo po prostu potrzebują chwili odpoczynku.

(Business Insider)

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply