10 rysunków, które pokazują, jak absurdalne jest życie w XXI wieku. Zgadzacie się z nimi? 

Każdy sposób jest dobry, by uświadomić ludziom, co robią źle.

Artyści są bardzo ważni dla każdego społeczeństwa, ponieważ ich zadaniem jest nie tylko dostarczanie estetycznych wrażeń, ale także komentowanie otaczającej ich rzeczywistości. Dzięki odniesieniom w swoich pracach do aktualnych problemów, zmuszają ludzi do refleksji nad własnym postępowaniem i nad światem, jaki wokół siebie tworzą.

 

Niestety świat XXI wieku jest bardzo niespokojny i trawi go mnóstwo problemów o odmiennej naturze (ekonomicznej, ekologicznej, społecznej, gospodarczej). Wielu ludzi bardzo się pogubiło i nie potrafi odnaleźć swojej życiowej drogi, tylko pędzi na oślep w tłumie, który bez żadnej refleksji gna ku zatraceniu….

Dobrym sposobem na uświadomienie tym pogubionym, że marnują życie, jest ukazanie im tego poprzez sztukę. Poniżej prezentujemy ilustracje różnych artystów, które pokazują problemy, jakie trawią świat w XXI wieku.

 

Dominacja wirtualnego świata

Rozwój elektroniki i coraz większa dostępność internetu sprawiły, że ludzie stracili odwagę w bezpośrednich kontaktach i wolą żyć w wirtualnym świecie. Nawet będąc obok siebie, często preferują kontakt przez komunikatory czy media społecznościowe. Niestety prowadząc życie towarzyskie tylko w sieci, bardzo wiele się traci, zwłaszcza w relacjach damsko-męskich.

Kolejne ilustracje znajdziecie na następnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : mediamag.am

Reply