Ta kobieta skończyła 110 lat i czuje się świetnie. Pytana o sekret swej długowieczności, bez wahania odpowiada: alkohol!

Choć ludzie z dekady na dekadę żyją coraz dłużej, to dożywanie wieku ponad 100 lat, wciąż jest dość rzadkie.

Zdecydowana większość ludzi marzy o długim życiu, ale tylko nieliczni mają szansę dożyć naprawdę sędziwego wieku. To, ile będziemy trwać na tym świecie, zależy od wielu czynników, m.in. predyspozycji genetycznych jednostki, jej trybu życia czy wypadków losowych, jakie ją dotykają.

 

Codzienny tryb życia w ogromnym stopniu wpływa na to, ile nasz organizm będzie mógł jeszcze sprawnie funkcjonować. Dbając o zdrowie, odpowiednio się odżywiając i ćwicząc, można przedłużyć sobie życie, choć to nie jedyna recepta długowieczność.

Najlepszym źródłem wiedzy o tym, co robić by długo żyć, są osoby, którym udało się osiągnąć bardzo zaawansowany wiek. Do grupy seniorów, którzy w zakresie długowieczności mogą udzielać porad, należy min.in. Agnes Fenton.

 

Agnes mieszka niewielkim mieście Englewood, położonym w stanie New Jersey (USA) i niedawno skończyła 110 lat, co sprawiło, że dołączyła do elitarnego grona 600 osób na świecie, którym udało się przeżyć 11 dekad. Ten wyczyn sprawił, że wiele osób zaczęło się nią interesować i dopytywać o tajemnicę długiego życia.

Jaka jest dokładnie recepta Agnes na długowieczność? Znajdziecie ją na drugiej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : deadbees.net, independent.co.uk

Reply