Przez 6 lat nie zdejmowała akrylowych paznokci. Gdy jeden tips odpadł, pokazała wszystkim, jak wygląda jej naturalna płytka!

Niektóre kobiety natura obdarzyła pięknymi i długimi paznokciami.

Nie muszą stosować naprawczych odżywek, jeść wzmacniających witamin ani szczególnie o nie dbać, bo i tak są grube i mocne. Inne nie mają tyle szczęścia. Nie są w stanie nawet zapuścić płytki na kilka milimetrów, ponieważ ta od razu się łamie. Najprostszym sposobem na posiadanie zabójczych pazurków jest wybranie się do stylistki paznokci.

Takiej, która doskonale zna się na swoim fachu i używa wysokiej jakości materiałów. Po dwóch godzinach nawet panie, które obgryzają paznokcie, będą mogły się cieszyć z długiej i pięknie pomalowanej płytki. Oczywiście sztucznej, żelowej lub akrylowej. Od sztucznych paznokci łatwo się uzależnić, o czym przekonała się mieszkanka brytyjskiego Essex, Amelia Perrin.

Dla pięknej blogerki długie akrylowe paznokcie stały się niezastąpionym elementem każdej stylizacji. Po wyjściu z salonu uwielbiała pokazywać je w sieci. Przedłużała je bez przerwy przez 6 lat, aż któregoś dnia pojawiły się problemy. 20-latka postanowiła zdjąć akryl i zobaczyć stan płytki paznokciowej. Kompletnie załamała się tym widokiem. Paznokcie były cienkie jak papier, a w niektórych miejscach płytka po prostu się oderwała.

Codzienne czynności sprawiały dziewczynie niewyobrażalny ból. Młoda kobieta nie mogła wziąć ciepłego prysznica ani zapiąć sobie dżinsów. Paznokcie krwawiły i były nadwrażliwe. Amelia musiała się ratować tabletkami z biotyny i po kilku dniach płytka zaczęła się regenerować. Zamieściła w mediach społecznościowych zdjęcie zniszczonych paznokci, aby przestrzec wszystkie dziewczyny przez zbyt długim noszeniem akryli. Szkoda, że sama nie wyciągnęła odpowiednich wniosków i po jakimś czasie znów udała się do stylistki.

Oczywiście nie ma nic złego w akrylowych czy żelowych paznokciach, ale wszystko trzeba robić z umiarem i po jakimś czasie należy zdjąć sztuczne paznokcie, aby naturalna płytka odpoczęła i się zregenerowała. Długotrwałe noszenie akryli może utrudniać naturalny wzrost paznokci i powodować ich deformacje. Można nabawić się także wielu urazów i wad takich jak fałdy na naturalnej płytce, przebarwienia czy pogorszenie gęstości paznokcia.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : dailymail.co.uk

Reply