Tych 6 rozwojowych aktywności możesz podjąć nawet jeśli jesteś bez grosza!

Umiejętności i wiedza są bardzo ważne i pożądane, gdy szukasz pracy czy starsza się o stypendium. Każdy powie, że warto się rozwijać, bo dzięki własnej wiedzy możesz nie tylko dobrze zarobić, ale być pewnym, że nie łatwo jest cię oszukać. Jednak co zrobić, gdy portfel nie pozwala na uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach?

Kiedy pieniądze są problemem, wielu z nas się poddaje, a niepotrzebnie, bo można rozwijać się i zdobywać nowe umiejętności całkiem za darmo! Wystarczy twój czas i zaangażowanie. Bez rozbijania banku możesz nauczyć się wiele! Przekonaj się sam!


31. Publiczne przemowy

Są często darmowe i prowadzone na różne tematy. Często biblioteki czy uczelnie organizują bezpłatne wykłady. Możesz w nich uczestniczyć i co ważne zabierać głos. Dyskutowanie sprzyja poszerzaniu wiedzy w danej dziedzinie.

1


2. Dbanie  i kontrola swoich finansów

To bardzo ważne, by mieć kontrolę i pilnować swoje wydatki. Pozwoli ci to na planowanie większych zakupów i unikanie zadłużenia. Warto poszukać w internecie darmowego programu, który pomoże sprawnie zarządzać finansami. Chociaż kartka papieru i długopis też nie są złe.

2


3. Nauka języka

Istnieje wiele darmowych platform, które pomogą ci w dobraniu ćwiczeń i nauce języków obcych. Znajomość języków obcych to bardzo ważna umiejętność, która często przesądza o otrzymaniu pracy. Otwiera i pozwala swobodnie podróżować. Jeśli znasz dobrze popularny język obcy, możesz go szlifować lub zacząć naukę mniej znanego i ciekawego języka.

Na kolejnej stronie znajdziesz więcej pomysłów!

4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : lifehack.org

Reply