Al Margen bez ogródek wytyka wady współczesnego świata, a swoje rozgoryczenie człowiekiem XXI wieku, prezentuje w bardzo złowieszczych ilustracjach

Obraz potrafi wyrazić więcej niż tysiąc słów.

Człowiek nigdy nie był idealny, a tworzona przez niego rzeczywistość, zawsze pozostawiała coś do życzenia. Ludzie na przestrzeni wieków popełniali różne błędy, ale jeszcze nigdy dotąd negatywne zjawiska nie miały tak ogromnej skali, jak w drugiej dekadzie XXI wieku.

Wiele problemów ma obecnie wyraz globalny, ponieważ dotyczą one społeczeństw żyjących na różnych kontynentach i wywodzących się z odmiennych kręgów kulturowych. Za taki stan rzeczy odpowiada globalizacja, która rozszerzyła na cały świat nie tylko pozytywne zjawiska, ale też te negatywne.

Degradację moralności i życia intelektualno-duchowego człowieka początku XXI wieku, zauważa Al Margen z Buenos Aires. Mężczyzna wyraz swoim przemyśleniom postanowił dać poprzez sztukę i tworzy ilustracje, które bezsprzecznie budzą w odbiorcy lęk o dalsze losy ludzkości.

Niepokojące ilustracje Argentyńczyka robią furorę w sieci, ponieważ bez zbędnego uładzenia pokazują największe grzechy współczesnego świata: zbytnią miłość do pieniądza, nadmierne przywiązanie do elektroniki, uzależnienie od internetu, wszechobecny wyzysk, znieczulicę społeczną….

Dziś prezentujemy najciekawsze prace tego artysty i gwarantujemy, że zapamiętacie je na długo.

Sponsoring stał się dla wielu kobiet sposobem na życie


Świat przed ekologiczną zagładą należy chronić realnym działaniem, a nie jedynie manifestacją poglądów

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredpanda.com

Reply