Chciała uzyskać wsparcie w problemach, a urzędnik tylko ją zapytał: „Dlaczego się jeszcze nie zabiłaś?”

Chociaż nie było to łatwe, bo fala nienawiści jaka wezbrała po wpisie Alice, rzecznik urzędu, który zajmuje się przyjmowaniem wniosków o pomoc, postanowił wyjaśnić, co kryje się za tym pytaniem. Prosił, by nie oskarżać pracowników o brak uczuć i empatii, bo wykonują oni swoje obowiązki na najwyższym poziomie i nie można ich obrażać, nie znając sytuacji.

 

Jak sam stwierdził, w tym pytaniu nie ma nic złego. Przyjmując wnioski o pomoc od ludzi z zaburzeniami psychicznymi muszą ustalić jak najlepszą pomoc. Sposób dotarcia do chorych i udzielenie im wsparcia w walce z chorobą. Pytanie: „Dlaczego się jeszcze nie zabiłaś?” brzmi brutalnie, ale nie jest bardo ważne. Pacjenci odpowiadając na nie wskazują, co ich motywuje do leczenia, do życia. Pozwala to ułożyć plan jak najlepszej pomocy choremu. Jeśli ma słabą motywację do życia trzeba ją wzmacniać.

Choroby psychiczne są ciężkie nie tylko dla osób chorych, ale dla wszystkich, którzy są zaangażowani w leczenie. Warto o tym pamiętać, że pomocą zajmują się specjaliści, którzy nie raz muszą zadać trudne pytanie, by uzyskać odpowiedź, która pomoże choremu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : mirror.co.uk

Reply