Nowa alternatywa dla pizzy! Danie jest szybkie, smaczne i bardzo efektownie wygląda. Nie czekaj i już dziś wypróbuj ten niezwykły przepis!

Włoska pizza zrobiła furorę na wszystkich kontynentach naszego globu. Cienki drożdżowy placek z sosem pomidorowym i serem, to przysmak zarówno dzieci, jak i dorosłych, który łatwo można dostosować pod indywidualne upodobania smakowe.

Jedyną wadą pizzy jest czas, jaki trzeba poświęcić na jej przygotowanie, dlatego można szukać jej nowych alternatywnych i szybszych wersji.

pizza-1150031_960_720

Oryginalna włoska pizza wywodzi się z Nepolu, gdzie była wyrabiana od XVII wieku. Jest to dość proste i tanie danie, które podbiło miliony serc, a raczej podniebień, na całym świecie. Klasyczna Margarita, ostra pepperoni czy orientalna hawajska? Każdy znajdzie swój smak, a dla wszystkich, którzy nie mogą sobie pozwolić na długie pichcenie w kuchni, mamy alternatywną wersję pizzy, którą można przyrządzić błyskawicznie, a smakuje równie dobrze, jak oryginalne danie. Przepis świetnie sprawdzi się  przy większej ilości gości i oczywiście można go modyfikować tak, by kompozycja składników odpowiadała wszystkim biesiadnikom.

Tradycyjna pizza nigdy się nie znudzi, jednak warto eksperymentować na jej temat.

pizza-8

 Składniki pizzy alternatywnej i sposób przygotowania:

  • dwa płaty ciasta francuskiego
  • sos pomidorowy
  • starty ser mozzarella
  • szynka w plastrach
  • oregano
  • jedno jajko.

Krok 1:

Wyciąć z obu ciast identyczne okręgi (np. za pomocą dużego płaskiego talerza).

pizza-1

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : virealno.com

Reply