Kobieta poparzona w dzieciństwie po prawie 40 latach odnajduje pielęgniarkę, z którą wtedy zrobiono jej zdjęcie. Podczas spotkania nie spodziewała się, że usłyszy coś takiego!

Pielęgniarki są sercem szpitala – takie zdanie powtarza wielu pacjentów i trudno się z tym nie zgodzić. To one są najbliżej pacjentów, troszczą się o nich, wpierają i pomagają w powrocie do pełni sił. Bez ich zaangażowania i pracy zapewne wiele osób nie powróciłoby do zdrowia. 

Szczęście natrafienia na wyjątkowo opiekuńczą pielęgniarkę miała Amanda Scarpinati, która w wieku 3 miesięcy spadła z łóżeczka do wrzącego inhalatora powietrza. Kiedy przebywała w szpitalu zrobiono jej zdjęcie z młodą pielęgniarką, która z troską się nią zajmowała. Gdy Amanda dorosła próbowała odnaleźć swoją szpitalną opiekunkę, co udało jej się dopiero w wieku 38 lat.


nurse-pas


Amanda od dzieciństwa mieszka w niewielkiej miejscowości Ateny, 40 kilometrów od Albany (stan Nowy Jork). Gdy była jeszcze niemowlęciem (1977 rok) uległa poważnemu wypadkowi i doznała głębokich oparzeń. Leczono ją wtedy w Albana Medical Center, gdzie przeszła operację. Po zabiegu zajmowała się nią młoda 21-letnia siostra. Los sprawił, że zrobiono im wspólne zdjęcie, które w doskonały sposób oddało opiekuńczość i troskę pielęgniarki.

Widać, że młoda pielęgniarka ze zdjęcia jest bardzo oddana pacjentom

12752307


Fotografia autorstwa Carla Howarda została opublikowana w magazynie medycznym, a rodzice Amandy zachowali egzemplarz gazety, który był dla poparzonej  dziewczynki ważną pamiątką pobytu w szpitalu. Jak wspomina Amanda, patrzenie na zdjęcie, gdzie uwieczniano okazywaną jej troskę, pomagało przetrwać jej trudne chwile, gdy była odrzucana przez swoje środowisko rówieśnicze, nieakceptujące ją przez deformacje po oparzeniach.

Poparzenie z dzieciństwa rzuciło ciemne światło na całe życie Amandy, ale wspomnienie troskliwej pielęgniarki dodawało dziewczynce sił

Chcecie wiedzieć jak Amanda odnalazła pielęgniarkę? Koniecznie odwiedźcie kolejną stronę. 

12752314

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : stuff.co.nz

Reply